Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Jaro Zdenka Suchánková.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Jaro Zdenka Suchánková."— Transkript prezentace:

1 Jaro Zdenka Suchánková

2 Básnička o jaru Vítáme tě , jaro Kde se tu tak rychle vzalo?
Zčistajasna je tu jaro! Ještě včera sníh byl všude, dnes už slunce pálit bude. Zima končí, jaro je tu. Všude kolem moře květů. Bílá se žlutou jim všem velí, lákají si k sobě včely. Vítáme tě, jaro, tady, už spěcháme do zahrady sluníčka si užívat. Máme po něm všichni hlad!

3 Jaro ťuká na dveře JARO ŤUKÁ NA DVEŘE,
KDOPAK MU JE OTEVŘE? 21. března zaklepe na naše okna první jarní den. VÍTR, SNÍH A FUJAVICE DRŽÍ PEVNĚ KLIKU V RUCE. JARO ŤUKÁ: ŤUKY, ŤUK, CHCE HO HOLKA, CHCE HO KLUK. ZIMA ALE DRŽÍ KLIKU I V POSLEDNÍM OKAMŽIKU. DNES JE PRVNÍ JARNÍ DEN, VYŽENEME ZIMU VEN. PŘIVOLÁME SLUNÍČKO, ZASVIŤ ASPOŇ MALIČKO!

4 Obrázky z motivem jara

5 Rozkvetlé jaro Rozkvetlé jaro Už je jaro, vím to přesně,
už rozkvetly první třešně. Včely létaj' o stošest na všechno, co vidíš kvést. Narcisky a tulipány taky voní na všechny strany, šeřík už též rozkvétá, odvede nás do léta.

6 Jaro Včera se mě dítě ptalo, jakou barvu že má jaro.
Sluníčkově zářivou nebo deštěm plačtivou? Jaro přece, dítě, září! Březen když je v kalendáři, tak se začnou věci dít - příroda už nemá klid... Kvetou kytky, vzduch už voní, letos, za rok, jako vloni jaro září sluníčkově, sedmikrásky kvetou v trávě. březen

7 Sluníčková básnička Dnes mám schůzku se sluníčkem.
Petrklíč už zvoní klíčkem co má extra pro jaro. Vždyť jaro už začalo! Já se zeptám sluníčka proč z bundy hned do trička. Byla zima, teď je hic, dávno už jsme bez čepic. Se sluncem je vždycky prima. Pryč zmizela vleklá zima. Odzvoníme s petrklíčem zimě sluníčkovým klíčem.

8 Velikonoční pohádka Zajíček a kuřátko změnili se nakrátko
v pohádkové bytosti, co dělají radosti. Když nastane Velká noc, jsou tu dětem pro radost. Všem vajíčka rozdávají, velkou radost z toho mají. A pak zase pěkně zpátky vycouvají zpět z pohádky. Zase jsou z nich zvířátka- končí jarní pohádka.

9 Velikonoční říkanky Koleda Panímámo zlatičká, darujte nám vajíčka.
Tatar, tatar na tatarec, dejte, tetko, kopu vajec, nedáte-li kopu vajec, vhodíme vám dívku na pec a pacholka do komína, uudí se jak slanina. Koleda Panímámo zlatičká, darujte nám vajíčka. Nedáte-li vajíčka, uteče vám slepička do horního rybníčka a z rybníčka do louže, kdo jí odtud pomůže?

10 Jarní lidové říkanky Říkanka o kvočně (z Chodska): Já mám doma kvočnu,
nevím, co si počnu, nemůžu vědět, bude-li sedět. Já jí koupil vejce vod našeho strejce, Já jí koupil husí, vona, že ji dusí, Já jí koupil kačí, vona, že ji tlačí,

11 Slípka (z Moravy), Co počnu (z Čech)
Měl panáček kosou slípku, posadil ji na votýpku, vyseděla tři kuřata: jedno lysý, druhý kusý, třetí sotva ocas nosí. Co počnu (z Čech): Co počnu s kuřaty, budou-li kvikati? Nadrobím chleba, bude-li třeba.

12 Závěr Jaro je krásné. Myslím si že je to nejkrásnější roční období, protože se příroda probouzí ze zimního spánku. Kvetou kytičky, rozkvétají stromy, létají včeličky, které opilují květy a z pylu dělají med.. Myslím si že kdybychom se starali trochu víc o tu přírodu a nevyhazovali nepotřebné věci do lesa a podobně tak by příroda byla ještě krásnější. Starejte se o přírodu s láskou a ona se vám odvděčí.


Stáhnout ppt "Jaro Zdenka Suchánková."

Podobné prezentace


Reklamy Google