Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní škola Zlín, Nová cesta 268, příspěvková organizace

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní škola Zlín, Nová cesta 268, příspěvková organizace"— Transkript prezentace:

1 Základní škola Zlín, Nová cesta 268, příspěvková organizace
Vzdělávací oblast Člověk a příroda Vzdělávací obor Fyzika 8 Tematický okruh Zvukové jevy Téma Vlastnosti pružných těles Název VY_32_INOVACE_15_28_vlastnosti_pruznych_teles Určení 8. ročník Autor Mgr. Tomáš Bobál Vytvořeno Únor 2013 Anotace Určeno pro výuku a domácí přípravu žáků. Prezentace seznamuje žáky s vlastnostmi pružných těles.

2 Vlastnosti pružných těles
Působíme-li silou na těleso, dochází k deformaci. Deformace může být: Trvalá (těleso se po odstranění síly nevrátí do původního tvaru) Dočasná (těleso se po odstranění síly vrátí do původního tvaru) Těleso, které se vrátí do původního tvaru, přestane-li působit síla, nazýváme pružné těleso. Která tělesa jsou pružná?

3 Vlastnosti pružných těles
Síla, která působí proti deformaci pružného tělesa je síla pružnosti. Má opačný směr než deformační síla. síla pružnosti výchylka deformační síla

4 Vlastnosti pružných těles
Není-li pružné těleso deformováno, je v poloze, kterou označujeme rovnovážná poloha. rovnovážná poloha deformace

5 Vlastnosti pružných těles
Použité zdroje: RAUNER, Karel, Josef PETŘÍK, Jitka PROŠKOVÁ a Miroslav RANDA. NAKLADATELSTVÍ FRAUS. Fyzika 8: učebnice pro základní školy a víceletá gymnázia. 1. Plzeň: Fraus, ISBN MICROSOFT CORPORATION. Obrázky a jiný obsah [online] [cit ]. Dostupné z:


Stáhnout ppt "Základní škola Zlín, Nová cesta 268, příspěvková organizace"

Podobné prezentace


Reklamy Google