Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Nové modulové výukové a inovativní programy - zvýšení kvality ve vzdělávání Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Nové modulové výukové a inovativní programy - zvýšení kvality ve vzdělávání Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem."— Transkript prezentace:

1 Nové modulové výukové a inovativní programy - zvýšení kvality ve vzdělávání Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ ZŠ, Týn nad Vltavou, Malá Strana

2 Násobení zlomků Matematika 7. ročník Jana Míková

3 Násobení zlomků přirozeným číslem Zjisti ze 3 (ze tří celků) z 1. celku z 2. celku z 3. celku Kolik je to dohromady pětin?

4 Vypočítej:

5 Násobení zlomku zlomkem Zlomky násobíme tak, že vynásobíme čitatele čitatelem a jmenovatele jmenovatelem.

6 Když je to možné, v součinu krátíme!!! 1 2 2 3 1 2

7 Vypočítej:

8 Násobení smíšených čísel Smíšené číslo převedeme na zlomek.

9 Vynásob více zlomků:

10 Zdroje: Rosecká, Z.-Čuhajová V.: Aritmetika pro 7. ročník, nakl. Nová Škola, Brno 2003 Odvárko, O.-Kadleček, J.: Matematika pro 7. ročník ZŠ, 1. díl, nakl. Prometheus, Praha 1998


Stáhnout ppt "Nové modulové výukové a inovativní programy - zvýšení kvality ve vzdělávání Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem."

Podobné prezentace


Reklamy Google