Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní škola Rosice, okres Chrudim

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní škola Rosice, okres Chrudim"— Transkript prezentace:

1 Základní škola Rosice, okres Chrudim
Rosice 97, Rosice; IČO: ; tel.: ; Registrační číslo: CZ.1.07/1.4.00/ Název projektu: Každý je jedinečný Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Název vzdělávacího materiálu: Královéhradecký kraj Číslo materiálu v sadě, (šablona, sada): 16, (III/2, sada C) Autor materiálu: Marek Odstrčil Vzdělávací oblast, vzdělávací obor, vyučovací předmět, ročník/y: Člověk a příroda, Zeměpis, Zeměpis, 6. ročník Klíčová slova: Česká republika, kraje ČR, Královéhradecký kraj Anotace: Žáci získají základní informace o Královéhradeckém kraji a seznámí se s jeho nejznámějšími pamětihodnostmi. Materiál lze využít během výkladu učitelem na interaktivní tabuli nebo s ním pracují žáci samostatně na PC. K pohybu v prezentaci slouží tlačítka Materiál byl vytvořen (datum, období): Ověření ve výuce: Datum: Třída: 6. Ověřil/a: Marek Odstrčil Prohlášení Prohlašuji, že při tvorbě výukového materiálu jsem respektoval(a) všeobecně užívané právní a morální zvyklosti, autorská a jiná práva třetích osob, zejména práva duševního vlastnictví (např. práva k obchodní firmě, autorská práva k software, k filmovým, hudebním a fotografickým dílům nebo práva k ochranným známkám) dle zákona 121/2000 Sb. (autorský zákon). Nesu veškerou právní odpovědnost za obsah a původ svého díla. Prohlašuji dále, že výše uvedený materiál byl ověřen ve výuce a proveden o tom zápis do TK. Dávám souhlas, aby moje dílo bylo dáno k dispozici veřejnosti k účelům volného užití (§30 odst. 1 zákona 121/200 Sb.), tj. že k uvedeným účelům může být kýmkoliv zveřejňováno, používáno, upravováno a uchováváno.

2 Královéhradecký kraj Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

3 Základní údaje Na severu kraje se vypínají Krkonoše a Orlické hory, směrem k jihozápadu se krajina svažuje do úrodné Polabské nížiny. Díky množství kulturních a historických památek a přírodních krás patří mezi turisticky nejvyhledávanější oblasti ČR. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

4 Přírodní podmínky V severní části kraje se nachází naše nejvyšší pohoří Krkonoše s nejvyšší horou ČR Sněžkou (1 602 m n. m.). Pramení zde naše nejvodnatější řeka Labe, další větší řeky jsou Divoká a Tichá Orlice, Metuje, Úpa a Cidlina. Na východě kraje leží Orlické hory, které se směrem k západu svažují do Polabské nížiny. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

5 Obyvatelstvo Krajským městem je Hradec Králové.
Dalšími významnými městy jsou Trutnov, Náchod a Jičín. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

6 Hospodářství Nejdůležitějším průmyslovým odvětvím je strojírenství, jehož hlavním centrem je Hradec Králové. Město Vamberk je proslulé výrobou ruční krajky. V Hradci Králové se vyrábějí klavíry značky Petrof. Významným zdrojem příjmů je cestovní ruch. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

7 Zajímavosti Krkonošský národní park patří k nejnavštěvovanějším turistickým oblastem u nás. Hlavními centry zimních sportů a turistiky je zde Špindlerův Mlýn a Pec pod Sněžkou. V Třebechovicích pod Orebem se nachází Muzeum betlémů, známé jsou zámky Častolovice a Opočno a hrad Kost. Ve Dvoře Králové nad Labem se nachází naše největší zoologická zahrada s oblíbeným safari. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

8 Na následujících snímcích urči názvy vyobrazených památek a zajímavostí Královéhradeckého kraje
Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

9 [cit. 2012-02-10]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:
Broumov Turnov Hradec Králové [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

10 [cit. 2012-02-10]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:
Špičák Sněžka Smrk [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

11 Luční bouda v Krkonoších Masarykova chata v Orlických horách
Labská bouda v Krkonoších Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

12 [cit. 2012-02-10]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:
Mužské kameny Polední kameny Dívčí kameny [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

13 [cit. 2012-02-10]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:
Pramen Labe Pramen Vltavy Pramen Jizery [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

14 [cit. 2012-02-10]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:
Broumovské stěny Prachovské skály Kokořínské pokličky [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

15 [cit. 2012-02-10]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:
Skalní útvar Milenci Skalní útvar Maják Skalní útvar Starosta a Starostová [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

16 [cit. 2012-02-10]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:
Dědečkovo údolí Babiččino údolí Tetiččino údolí [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

17 [cit. 2012-02-10]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:
Hrad Kámen Hrad Kost Hrad Loket [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

18 [cit. 2012-02-10]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:
Zámek Častolovice Zámek Doudleby Zámek Opočno [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

19 [cit. 2012-02-10]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:
Zámek Jezeří Zámek Veltrusy Zámek Opočno [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

20 [cit. 2012-02-10]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:
Zámek Karlova Koruna Zámek Konopiště Zámek Dobříš [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

21 [cit. 2012-02-10]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:
Zámek Hluboká nad Vltavou Zámek Lednice Zámek Hrádek u Nechanic [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

22 [cit. 2012-02-10]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:
Zámek Lány Zámek Humprecht Zámek Orlík [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

23 [cit. 2012-02-10]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:
Hrad Kokořín Hospital Kuks Zámek Krásný Dvůr [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

24 Konec prezentace! Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

25 Použité zdroje Zdroje tištěné: Zdroje elektronické:
Borecký D., Chalupa P., Novák S. ZEMĚPIS pro 8. ročník, 2. díl, Česká republika. 1. vyd. Brno : NOVÁ ŠKOLA, ISBN s. 62 – 64. Zdroje elektronické: [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < < < < < < < Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

26 Použité zdroje Zdroje elektronické:
[cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < < < < < < < Archiv autora Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

27 Toto není správná odpověď. Zkus to znovu!
Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.


Stáhnout ppt "Základní škola Rosice, okres Chrudim"

Podobné prezentace


Reklamy Google