Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní škola Rosice, okres Chrudim

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní škola Rosice, okres Chrudim"— Transkript prezentace:

1 Základní škola Rosice, okres Chrudim
Rosice 97, Rosice; IČO: ; tel.: ; Registrační číslo: CZ.1.07/1.4.00/ Název projektu: Každý je jedinečný Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Název vzdělávacího materiálu: Ptáci IV – Hrabaví, dlouhokřídlí, měkkozobí Číslo materiálu v sadě, (šablona, sada): 9, (III/2, sada B) Autor materiálu: Marek Odstrčil Vzdělávací oblast, vzdělávací obor, vyučovací předmět, ročník/y: Člověk a příroda, Přírodopis, Přírodopis, 7. ročník Klíčová slova: Strunatci, obratlovci, ptáci, hrabaví, dlouhokřídlí, měkkozobí Anotace: Žáci prostřednictvím PowerPointové prezentace získají základní informace o vybraných řádech třídy ptáci a procvičí si poznávání jejich nejběžnějších zástupců podle fotografií. Materiál lze využít při výuce na interaktivní tabuli nebo s ním pracují žáci samostatně na PC. Materiál byl vytvořen (datum, období): Ověření ve výuce: Datum: Třída: 7. Ověřil/a: Marek Odstrčil Další strana Prohlášení Prohlašuji, že při tvorbě výukového materiálu jsem respektoval(a) všeobecně užívané právní a morální zvyklosti, autorská a jiná práva třetích osob, zejména práva duševního vlastnictví (např. práva k obchodní firmě, autorská práva k software, k filmovým, hudebním a fotografickým dílům nebo práva k ochranným známkám) dle zákona 121/2000 Sb. (autorský zákon). Nesu veškerou právní odpovědnost za obsah a původ svého díla. Prohlašuji dále, že výše uvedený materiál byl ověřen ve výuce a proveden o tom zápis do TK. Dávám souhlas, aby moje dílo bylo dáno k dispozici veřejnosti k účelům volného užití (§30 odst. 1 zákona 121/200 Sb.), tj. že k uvedeným účelům může být kýmkoliv zveřejňováno, používáno, upravováno a uchováváno.

2 Řád: Hrabaví Vyskytuje se u nich výrazná pohlavní dvojtvárnost především v podobě rozdílů ve zbarvení samce a samice. Jsou nekrmiví – mláďata jsou krátce po vylíhnutí samostatná. Mají malou hlavu, silný, dolů zahnutý zobák a robustní tělo. Nohy jsou hrabavé se silnými drápy, u samců opatřené ostruhou. Křídla mají krátká a zakulacená. Pestré zbarvení peří udržují popelením. Zástupci: kur domácí, bažant obecný, koroptev polní, křepelka polní, krocan domácí, perlička kropenatá. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

3 kur domácí bažant obecný
[cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

4 koroptev polní křepelka polní
[cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

5 krocan domácí perlička kropenatá
[cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

6 Řád: Dlouhokřídlí Jsou to dobří letci s dlouhými křídly.
Tělo mají dlouhé a štíhlé. Zobák má rozmanitý tvar v závislosti na druhu přijímané potravy. Někteří mají nohy opatřené plovací blánou. Vyskytují se u nich rozdíly v barvě zimního a letního opeření. Většinou mají nekrmivá mláďata. Zástupci: racek chechtavý. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

7 [cit. 2012-10-05]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:
racek chechtavý [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

8 Řád: Měkkozobí Jsou to ptáci střední velikosti.
Mají krátký zobák s ozobím. Prachové peří je nahrazeno drobivým prachem. Křídla jsou dlouhá, běhák opeřený. Ve voleti vytvářejí sýrovitou kaši, kterou krmí mláďata. Zástupci: holub hřivnáč, holub domácí (věžák), hrdlička zahradní. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

9 holub hřivnáč holub domácí (věžák)
[cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < >. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

10 [cit. 2012-10-05]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:
hrdlička zahradní [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

11 Podle fotografie urči druh vyobrazeného živočicha
Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

12 [cit. 2012-10-05]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:
kur domácí slepice obecná orebice horská [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

13  Správná odpověď!  Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

14 [cit. 2012-10-05]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:
koroptev polní bažant obecný tetřev hlušec [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

15  Správná odpověď!  Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

16 [cit. 2012-10-05]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:
tetřívek obecný jeřábek lesní koroptev polní [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

17  Správná odpověď!  Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

18 [cit. 2012-10-05]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:
křepelka polní bažant obecný sluka lesní [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

19  Správná odpověď!  Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

20 [cit. 2012-10-05]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:
drop velký kormorán velký krocan domácí [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

21  Správná odpověď!  Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

22 [cit. 2012-10-05]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:
bukač velký perlička kropenatá tetřev hlušec [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

23  Správná odpověď!  Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

24 [cit. 2012-10-05]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:
racek chechtavý rybák obecný kolpík bílý [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

25  Správná odpověď!  Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

26 [cit. 2012-10-05]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:
hrdlička divoká holub hřivnáč žluva hajní [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

27  Správná odpověď!  Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

28 [cit. 2012-10-05]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:
holub domácí (věžák) lejsek šedý drozd zpěvný [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < >. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

29  Správná odpověď!  Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

30 [cit. 2012-10-05]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:
holub doupňák lelek lesní hrdlička zahradní [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

31  Správná odpověď!  Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

32 Konec prezentace! Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

33 Použité zdroje Zdroje tištěné: Zdroje elektronické:
RYCHNOVSKÝ, Boris; ODSTRČIL, Marek; POPELKOVÁ-LAKOTOVÁ, Petra; KUBEŠOVÁ, Soňa. Přírodopis pro 7. ročník, 1. díl: Strunatci. Brno: Nová škola, s. r. o., 2008, ISBN Zdroje elektronické: [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < < < < < < < < < >. < Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

34 Toto není správná odpověď. Zkus to znovu!
Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.


Stáhnout ppt "Základní škola Rosice, okres Chrudim"

Podobné prezentace


Reklamy Google