Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace na téma: "Anotace: Anotace Materiál slouží k procvičování čtenářské gramotnosti-porozumění čtenému textu, přemýšlení o něm, vyhledávání informací. Metodický pokyn."— Transkript prezentace:

1

2 Anotace: Anotace Materiál slouží k procvičování čtenářské gramotnosti-porozumění čtenému textu, přemýšlení o něm, vyhledávání informací. Metodický pokyn Materiál je možné ho použít k práci promítnutím na interaktivní tabuli nebo jako vytištěný pracovní list.

3 Sté finále vyhrálo Česko Po 32 letech získali čeští tenisté Davisův pohár Vítězný bod ve stém finále slavné soutěže vybojoval Radek Štěpánek, který za nerozhodného stavu 2:2 na zápasy porazil za bouřlivé podpory vyprodané O2 areny v závěrečné dvouhře Nicoláse Almagra 6:4, 7:6, 3:6 a 6:3. Češi výhrou napodobili tenistky, které před čtrnácti dny obájily také v O2 areně titul ve Fed Cupu. Ovládnout Davis Cup Fed Cup v jednom roce naposledy dokázaly výběry USA v roce 1990. SIM Úkoly: 1. Kolikrát v historii získali čeští tenisté Davisův pohár? 2. Jakým celkovým poměrem bodů (na zápasy) skončil turnaj? 3. Jakým poměrem setů vyhrál Štěpánek souboj s Almagrem? 4. Platí tvrzení: České tenistky získaly Fed Cup podruhé za sebou? 5. Platí tvrzení: Čeští tenisté získali Davis Cup podruhé za sebou? 6. Z textu vyplývá (ANO, NE): 6.1. tenisté USA získali Davis Cup dvakrát za sebou 6.2. tenistky USA získaly Fed Cup dvakrát za sebou 6.3. družstva USA vyhrála oba turnaje v jednom roce 6.4. družstva USA nevyhrála od r. 1990 žádný z turnajů

4 Sté finále vyhrálo Česko Po 32 letech získali čeští tenisté Davisův pohár Vítězný bod ve stém finále slavné soutěže vybojoval Radek Štěpánek, který za nerozhodného stavu 2:2 na zápasy porazil za bouřlivé podpory vyprodané O2 areny v závěrečné dvouhře Nicoláse Almagra 6:4, 7:6, 3:6 a 6:3. Češi výhrou napodobili tenistky, které před čtrnácti dny obájily také v O2 areně titul ve Fed Cupu. Ovládnout Davis Cup Fed Cup v jednom roce naposledy dokázaly výběry USA v roce 1990. SIM Úkoly: 1. Kolikrát v historii získali čeští tenisté Davisův pohár? dvakrát 2. Jakým celkovým poměrem bodů (na zápasy) skončil turnaj? 3:2 3. Jakým poměrem setů vyhrál Štěpánek souboj s Almagrem? 3:1 4. Platí tvrzení: České tenistky získaly Fed Cup podruhé za sebou? ANO 5. Platí tvrzení: Čeští tenisté získali Davis Cup podruhé za sebou? NE 6. Z textu vyplývá (ANO, NE): 6.1. tenisté USA získali Davis Cup dvakrát za sebou NE 6.2. tenistky USA získaly Fed Cup dvakrát za sebou NE 6.3. družstva USA vyhrála oba turnaje v jednom roce ANO 6.4. družstva USA nevyhrála od r. 1990 žádný z turnajů NE

5 Použité zdroje: Metro. 19.11.2012. ISSN 12117811. obrázek : http://sport.idnes.cz/foto.aspx?r=tenis&c=A121119_211158_tenis_ma&foto=ELV47 4c71_210055_13093823.jpg dostupné na: http://sport.idnes.cz/zlaty-rok-tenisu- triumfy-grandslamove-uspechy-olympijske-stribro-1pc- /tenis.aspx?c=A121119_211158_tenis_ma http://sport.idnes.cz/foto.aspx?r=tenis&c=A121119_211158_tenis_ma&foto=ELV47 4c71_210055_13093823.jpghttp://sport.idnes.cz/zlaty-rok-tenisu- triumfy-grandslamove-uspechy-olympijske-stribro-1pc- /tenis.aspx?c=A121119_211158_tenis_ma

Stáhnout ppt "Anotace: Anotace Materiál slouží k procvičování čtenářské gramotnosti-porozumění čtenému textu, přemýšlení o něm, vyhledávání informací. Metodický pokyn."