Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Dagmar Škývarová. Dostupné z Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA Přáslavice.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Dagmar Škývarová. Dostupné z Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA Přáslavice."— Transkript prezentace:

1 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Dagmar Škývarová. Dostupné z www.zspraslavice.cz Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA Přáslavice Autor: Mgr. Dagmar Škývarová Název DUM: VY_32_INOVACE_107 Název sady: Prvouka pro 1. ročník Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2061 Anotace: Materiál seznamuje žáky s prací dospělých a vede k volbě budoucího povolání. Prezentace byla vytvořena pro práci s interaktivní tabulí nebo dataprojektorem a obsahuje animaci. Datum: 9.2. 2013

2 Vyrábějí věci které potřebujeme: Co lidé dělají? __ __ __ __ Ř Z __ __ __ Í K T R U __ L __ Ř Z __ M Ě __Ě __ __ C Pomáhají, slouží, radí lidem: D __ __ T O RP O __ __ C __ __ TA K __ __ __ NÍK K A D __ __ __ __ C E

3 Tvoří krásné věci: Co lidé dělají? __ __ __ __ Ř__ __ CH __ ŘA __ CH I __ __ KT __ U __ E B __ Í K

4 Uhodneš hádanky? Když vás někdy v krku pálí, vosa štípne, kamna spálí, odřete se pádem z výše? Kdo vám léky předepíše? Z velikého dvora vyjede ven vrátky. A když pole zorá, vrátí traktor zpátky. __ __ __ __ Ř __ A T __ __ __ __ __ __ I __ __ A Za pultem prodává, zboží nám podává. Velký nákup i malý každému rád zabalí. __ __ __ __ __ __ __ Č Čím je tvoje maminka? Kde pracuje táta? ČÍM BUDEŠ TY?

5 Kuba má rád,bude asi Hanka ráda češe,bude prý Honzík s tátou opravuje,chce být Jana se učí anglicky, bude možná Dan chodí do hasičského kroužku, bude Je to správně? AUTOMECHANIK. LETUŠKOU. HASIČEM. KADEŘNICÍ. CUKRÁŘEM.

6 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Dagmar Škývarová. Dostupné z www.zspraslavice.cz Zdroje obrázků: - Galerie MS Office


Stáhnout ppt "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Dagmar Škývarová. Dostupné z Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA Přáslavice."

Podobné prezentace


Reklamy Google