Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Miloslav Bouda. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Miloslav Bouda. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného."— Transkript prezentace:

1 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Miloslav Bouda. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

2 Závěr dopisu – ustálená spojení Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Miloslav Bouda. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

3 Text dopisu -představíme se -prezentujeme sebe nebo svou firmu, školu, úřad, instituci apod. -stručně formulujeme důvod, motivaci dopisu Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Miloslav Bouda. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

4 Zakončení dopisu -dopis zakončíme závěrečným pozdravem a podpisem -pod úřední dopis umístíme razítko -součástí bývají přílohy -někdy uvádíme rozdělovník Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Miloslav Bouda. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

5 Závěrečný pozdrav -považuje se za další odstavec -začínáme od stejné svislice jako předcházející odstavce -od posledního řádku ho oddělujeme jedním prázdným řádkem -za pozdravem nepíšeme tečku -může být součástí poslední věty nebo souvětí Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Miloslav Bouda. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

6 Příklady závěrečných pozdravů Osobní dopisy „Se srdečným (přátelským, upřímným …) pozdravem“ „S poděkováním“ Oficiální dopisy „S pozdravem“ „Na spolupráci se těší“ „Na shledanou se těší“ Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Miloslav Bouda. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

7 Vlastnoruční podpis -každý dopis podepisujeme -i v úředním dopise je podpis vlastnoruční -mezi pozdravem a vytištěným jménem vynecháváme tři řádky - výjimkou je elektronická pošta Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Miloslav Bouda. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

8 Razítko -není povinné -otiskneme ho nad vlastnoručním podpisem - používají ho firmy, úřady nebo instituce Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Miloslav Bouda. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

9 Přílohy -přikládáme-li k dopisu jiné dokumenty, uvádíme je pod hlavičkou „Příloha, Přílohy“ -text „Příloha“ je zvýrazněn stejným způsobem jako heslovitý údaj „věc“ -více příloh uvádíme počtem -menší počet příloh vyjmenováváme a text zvýrazňujeme (slovo Příloha neuvádíme) Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Miloslav Bouda. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

10 Rozdělovník - používáme v případě, že posíláme dopis ještě někomu na vědomí - označujeme slovy Kopie, Rozdělovník, Na vědomí - zvýrazňujeme stejně jako „věc“ nebo přílohy - výčet adresátů umísťujeme pod nadpis od levé svislice Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Miloslav Bouda. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

11 Příklad Na vědomí Městský úřad Nová Paka, investiční odbor Obecní úřad Stará Paka Katastrální úřad Trutnov, pracoviště Nová Paka Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Miloslav Bouda. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.


Stáhnout ppt "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Miloslav Bouda. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného."

Podobné prezentace


Reklamy Google