Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název školy : Základní škola a mateřská škola, Svoboda nad Úpou, okres Trutnov Svoboda nad Úpou, okres Trutnov Autor : Mgr. Irena Nešněrová Datum : červen.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název školy : Základní škola a mateřská škola, Svoboda nad Úpou, okres Trutnov Svoboda nad Úpou, okres Trutnov Autor : Mgr. Irena Nešněrová Datum : červen."— Transkript prezentace:

1 Název školy : Základní škola a mateřská škola, Svoboda nad Úpou, okres Trutnov Svoboda nad Úpou, okres Trutnov Autor : Mgr. Irena Nešněrová Datum : červen 2012 Název :VY_52_INOVACE_5.2.4 Z6_ 4 Téma : Zatmění Ročník : 6. Číslo projektu : CZ.1.07/1.4.00/21.3068

2 Anotace: Prezentace umožní žákům vytvoření reálné představy o zatmění Slunce a jeho vzniku i o zatmění Měsíce. Pracovní list slouží k opakování probrané látky. Materiál byl určen pro interaktivní tabuli a využití internetu. Pracovní list lze využít i tištěný na papíře. Cílová skupina: 6.ročník a opakování v 9.ročníku.

3 Zatmění Slunce

4 nastává, když Měsíc vstoupí do dráhy mezi Slunce a Zemi.

5 Zatmění Měsíce

6 nastává, když Země vstoupí do dráhy mezi Slunce a Měsíc

7 Video

8 Někdy se stává, že Měsíc na krátkou dobu zmizí z oblohy, říkáme tomu ………………………………….. Způsobuje to ……………, která vstoupí do dráhy mezi Měsícem a ………... Tím vrhá na …………….. stín, který způsobí jeho zatmění. Obdobně vzniká také zatmění ……………….. Nastane vždy, když ……………… vstoupí do dráhy mezi Zemí a …………………..

9 Někdy se stává, že Měsíc na krátkou dobu zmizí z oblohy, říkáme tomu zatmění Měsíce. Způsobuje to Země, která vstoupí do dráhy mezi Měsícem a Sluncem. Tím vrhá na Měsíc stín, který způsobí jeho zatmění. Obdobně vzniká také zatmění Slunce. Nastane vždy, když Měsíc vstoupí do dráhy mezi Zemí a Sluncem.

10 Ilustrace- www.office.microsoft.com


Stáhnout ppt "Název školy : Základní škola a mateřská škola, Svoboda nad Úpou, okres Trutnov Svoboda nad Úpou, okres Trutnov Autor : Mgr. Irena Nešněrová Datum : červen."

Podobné prezentace


Reklamy Google