Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VY_52_INOVACE_03/2/28_ZEMĚPIS Jižní Evropa Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Vladan Chlumský ŠABLONA: III/2 – Inovace.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VY_52_INOVACE_03/2/28_ZEMĚPIS Jižní Evropa Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Vladan Chlumský ŠABLONA: III/2 – Inovace."— Transkript prezentace:

1 VY_52_INOVACE_03/2/28_ZEMĚPIS Jižní Evropa Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Vladan Chlumský ŠABLONA: III/2 – Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICTAnotace Seznamuje žáky s daným kontinentem z přírodních a společensko - hospodářských hledisek. Žáci si rozvíjí komunikativní kompetence, kompetence k učení, kompetence k řešení problémů a kompetence pracovní. Žáci pracují s atlasem, textem. Prezentace je určena pro žáky 6. ročníků.Vypracoval Mgr. Vladan Chlumský Oblast Člověk a příroda

2 Jižní Evropa 2. 1.

3 Povrch pohoří – ( Pyreneje – Šp., Alpy – sever It., Apeniny – It., Pindos - Řec.) nížiny – Pádská, Andaluská Podnebí – subtropický podnební pás → léto je teplé a suché, zima deštivá Vodstvo – řeky – dostatek vody v zimě, krátké Pád, Tajo, Ebro Hospodářství – jsou členy EU, nejvyspělejší It. průmysl – strojírenský,automobilový, potravinářský zemědělství – víno, olivy, citrusy, korek,… rybolov cestovní ruch ( moře, hory )

4 Použité obrázky dostupné pod licencí Creative Commons na 1. [cit ] 1. [cit ] 2. [cit ] 2. [cit ] 3. [cit ] 3. [cit ] 4. [cit ] 4. [cit ] 5. [cit ] 5. [cit ]


Stáhnout ppt "VY_52_INOVACE_03/2/28_ZEMĚPIS Jižní Evropa Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Vladan Chlumský ŠABLONA: III/2 – Inovace."

Podobné prezentace


Reklamy Google