Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Označení materiálu : VY_32_INOVACE_EKO_1111Ročník:4. Vzdělávací obor: Ekonomika Tematický okruh: Hospodářský výsledek a DPFO Téma: Základ daně podle §

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Označení materiálu : VY_32_INOVACE_EKO_1111Ročník:4. Vzdělávací obor: Ekonomika Tematický okruh: Hospodářský výsledek a DPFO Téma: Základ daně podle §"— Transkript prezentace:

1

2 Označení materiálu : VY_32_INOVACE_EKO_1111Ročník:4. Vzdělávací obor: Ekonomika Tematický okruh: Hospodářský výsledek a DPFO Téma: Základ daně podle § 8 9 Jméno autora: Ing. Zdeňka Suchomelová Vytvořeno dne: Metodický popis, (anotace) Podpora výkladu v hodině. Podpora výkladu v hodině. Prezentace seznamuje žáky se základem daně podle § 8 a 9 Zákona 586/1992 Sb.

3  U části titulů se příjmy zdaňují zvláštní sazbou daně, která je pro FO konečná, tj. tento příjem se nezapočítává do celkového základu daně  Úroky z nepodnikatelských účtů  Úrokové výnosy z obligací  dividendy  Další část příjmů vstupuje do dílčího ZD  Úroky z vkladů na BÚ (určeny k podnikání)  Úroky z poskytnutých úvěrů a půjček

4  Podnikatel má v ČR dva účty  Běžný podnikatelský (úroky 1 500)  Sporožirový (úroky 900)  Které úroky se objeví v DP?

5  Úroky na sporožirovém účtu jsou již zdaněny srážkovou daní – nebudou v DP  Úroky z podnikatelského účtu - ano

6  Pouze pokud to nejsou příjmy podle § 7  tzn. nemá na pronájem ŽL

7  Výdaje poplatník uplatňuje buď v prokázané výši nebo procentem z příjmů, tzv. paušálem (§ 9/4), a to ve výši 30 %. V paušální částce jsou již zahrnuty všechny výdaje.

8  Pan Čtvrtek pronajímá nebytové prostory nájemcům. Za tento pronájem přijal nájemné ve výši Kč. Ve zdaňovacím období provedl nutnou opravu střechy ve výši Kč. Jaký bude dílčí základ daně?

9  1. varianta – uplatňování skutečných výdajů.  Dílčí ZD – ( – )  2. varianta – uplatňování výdajů paušálem  Dílčí ZD – ( – 0,3* )  Výhodnější jsou skutečné výdaje

10  Zákon o účetnictví (č. 563/1991 Sb. ve znění pozdějších předpisů)  Zákon o daních z příjmů (č. 586/1992 Sb.)


Stáhnout ppt "Označení materiálu : VY_32_INOVACE_EKO_1111Ročník:4. Vzdělávací obor: Ekonomika Tematický okruh: Hospodářský výsledek a DPFO Téma: Základ daně podle §"

Podobné prezentace


Reklamy Google