Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Karolína Černá. oválné žlutohnědé tělo.  (velikosti do 5 mm).  Tykadla čtyři články. nemají křídla.  Živí se krví.  sají na psech, kočkách a ptácích.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Karolína Černá. oválné žlutohnědé tělo.  (velikosti do 5 mm).  Tykadla čtyři články. nemají křídla.  Živí se krví.  sají na psech, kočkách a ptácích."— Transkript prezentace:

1 Karolína Černá

2 oválné žlutohnědé tělo.  (velikosti do 5 mm).  Tykadla čtyři články. nemají křídla.  Živí se krví.  sají na psech, kočkách a ptácích v klecích.  Žijí 1 až 1,5 roku.  Dokážou hladovět několik měsíců.  Čím člověku škodí : leze do oblečení, kouše, hodně ji lidé mají v nábytku.  oválné žlutohnědé tělo.  (velikosti do 5 mm).  Tykadla čtyři články. nemají křídla.  Živí se krví.  sají na psech, kočkách a ptácích v klecích.  Žijí 1 až 1,5 roku.  Dokážou hladovět několik měsíců.  Čím člověku škodí : leze do oblečení, kouše, hodně ji lidé mají v nábytku. 

3  Dvoukřídlý hmyz.  Samičky většiny z asi 3000 druhů sají krev.  přenáší nebezpečné nemoci.  Měří přes 16 mm.  váží obvykle jen 2 až 2,5 mg.  škodí : komáři sají krev. Máme na těle štípance.  Dvoukřídlý hmyz.  Samičky většiny z asi 3000 druhů sají krev.  přenáší nebezpečné nemoci.  Měří přes 16 mm.  váží obvykle jen 2 až 2,5 mg.  škodí : komáři sají krev. Máme na těle štípance.

4  1 pár blanitých křídel,kyvadélko.  délka 6-12 mm  hrudník šedivý, čtyři podélné tmavé čáry na zádech.  Samice větší než samci, větší prostor mezi červenýma složenýma očima.  Škodí :sedají na jídlo, výkaly přenášejí nemoci.  1 pár blanitých křídel,kyvadélko.  délka 6-12 mm  hrudník šedivý, čtyři podélné tmavé čáry na zádech.  Samice větší než samci, větší prostor mezi červenýma složenýma očima.  Škodí :sedají na jídlo, výkaly přenášejí nemoci.

5

6  Tělo: hlavohrudník a zadeček.  osm kráčivých končetin.  velikost:délka těla od klepítek k zadečku je 0,5 mm do 90 mm.  Klepítka: dvoučlánková a ústí do nich vývod jedové žlázy.  Škodí: Pavouci dělají pavučiny. Někteří pavouci jsou jedovatí.  Tělo: hlavohrudník a zadeček.  osm kráčivých končetin.  velikost:délka těla od klepítek k zadečku je 0,5 mm do 90 mm.  Klepítka: dvoučlánková a ústí do nich vývod jedové žlázy.  Škodí: Pavouci dělají pavučiny. Někteří pavouci jsou jedovatí.

7  Drobný blanokřídlý hmyz.  Velikost: od několika milimetrů po několik centimetrů.  Tělo:oddělené části - hlava, hruď a zadeček.  Tělo:pokryto chloupky.  Proč nechceme mravence doma ? Mravenci lezou na jídlo. Také některé mravenci štípou.  Drobný blanokřídlý hmyz.  Velikost: od několika milimetrů po několik centimetrů.  Tělo:oddělené části - hlava, hruď a zadeček.  Tělo:pokryto chloupky.  Proč nechceme mravence doma ? Mravenci lezou na jídlo. Také některé mravenci štípou.

8  Neškodní motýlci.  Měří od 16-20mm.  Samičky kladou 300 vajíček, ze kterých se do týdne líhnou housenky.  Vývoj těchto housenek v motýla je dlouhý.  Mol nám leze do oblečení. Nejčastěji se s nimi setkáme v jídle ( např. mouka,strouhanka.)  Neškodní motýlci.  Měří od 16-20mm.  Samičky kladou 300 vajíček, ze kterých se do týdne líhnou housenky.  Vývoj těchto housenek v motýla je dlouhý.  Mol nám leze do oblečení. Nejčastěji se s nimi setkáme v jídle ( např. mouka,strouhanka.)

9  Dosahují velikosti od 0,1 do 20 mm.  Musí mít osm nohou.Jsou druhy,který má dva páry nohou.  Roztoči prodělávají nepřímý vývoj.  Z vajíček se líhne larva.  nemá vzdušnice a průduchy dýchá celým povrchem těla.  Živí se zbytky kůže.  Škodí : Roztoč přenáší alergii.  Dosahují velikosti od 0,1 do 20 mm.  Musí mít osm nohou.Jsou druhy,který má dva páry nohou.  Roztoči prodělávají nepřímý vývoj.  Z vajíček se líhne larva.  nemá vzdušnice a průduchy dýchá celým povrchem těla.  Živí se zbytky kůže.  Škodí : Roztoč přenáší alergii.

10  škůdci, hlavně v létě  Mouchy sedají na jídlo, výkaly přenášejí nemoci.  Někteří pavouci jsou jedovatí a vytvářejí pavučiny.  Komáři sají krev.  Štěnice koušou.Rychle se množí.  Mol žere oblečení.  Roztoč přenáší alergie.  škůdci, hlavně v létě  Mouchy sedají na jídlo, výkaly přenášejí nemoci.  Někteří pavouci jsou jedovatí a vytvářejí pavučiny.  Komáři sají krev.  Štěnice koušou.Rychle se množí.  Mol žere oblečení.  Roztoč přenáší alergie.

11  Štěnice se vyskytují v postelích,oblečení a v sedačkách.  Komár se vyskytuje kdekoliv v bytě.  Moucha si vyskytuje na jídle,výkalech a v domácnosti.  Pavouci se vyskytují v přírodě a v domácnosti.  Mravenci se vyskytují v lese i na zahradě.  Moly se vyskytují v baleném jídle a v oblečení.  Roztoči se vyskytují v madracích.  Štěnice se vyskytují v postelích,oblečení a v sedačkách.  Komár se vyskytuje kdekoliv v bytě.  Moucha si vyskytuje na jídle,výkalech a v domácnosti.  Pavouci se vyskytují v přírodě a v domácnosti.  Mravenci se vyskytují v lese i na zahradě.  Moly se vyskytují v baleném jídle a v oblečení.  Roztoči se vyskytují v madracích.

12  1.Jakou mají barvu těla štěnice?  2.Co to je mol?  3.Čím nám pavouci škodí?

13  V čem nám může škodit, co nám vadí, proč nám vadí  Jaké druhy hmyzu nám vadí  Moucha (přenos nemocí), moli (ničí oblečení, jídlo),

14


Stáhnout ppt "Karolína Černá. oválné žlutohnědé tělo.  (velikosti do 5 mm).  Tykadla čtyři články. nemají křídla.  Živí se krví.  sají na psech, kočkách a ptácích."

Podobné prezentace


Reklamy Google