Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ŽIŽKOVSKÝ VYSÍLAČ LUKÁŠ JAROŠ A PETR HALAČKA. ÚVODNÍ INFORMACE jedna z pražských dominant jedna z největších staveb (216m) ve městě na rozhraní Žižkova.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ŽIŽKOVSKÝ VYSÍLAČ LUKÁŠ JAROŠ A PETR HALAČKA. ÚVODNÍ INFORMACE jedna z pražských dominant jedna z největších staveb (216m) ve městě na rozhraní Žižkova."— Transkript prezentace:

1 ŽIŽKOVSKÝ VYSÍLAČ LUKÁŠ JAROŠ A PETR HALAČKA

2 ÚVODNÍ INFORMACE jedna z pražských dominant jedna z největších staveb (216m) ve městě na rozhraní Žižkova a Vinohrad postaven 1985-92 inženýrskými a průmyslovými stavbami Ostrava podle návrhu Václava Aulického

3 OSTATNÍ INFORMACE Digitální vysíláni v Praze od roku 2001 Ve věži se nachází restaurace a hotel a místa na vyhlídku na Prahu Od 22.5.2006 jsou spodní patra věže různobarevně nasvíceny.

4 ZAJÍMAVOST V roce 2000 bylo na pilíře umístěno dílo Davida Černého zvané „Miminka“ znázorňující batolata lezoucí nahoru a dolů. Údajně se setkala s pozitivním ohlasem a byla v roce 2001 nainstalována natrvalo. Pozitivní ohlas nebyl všeobecný, podle serveru VirtualTourist.com je žižkovský vysílač druhou nejošklivější stavbou světa (hned po baltimorském divadlu)

5 Žižkovská věž Baltimorské divadlo

6 Miminka

7 VSTUPNÉ Dospělá osoba (toto je vstupné pouze do věže) 180 CZK Důchodce 120 CZK Rodina (1-2 dospělé osoby + 1-3 děti do 14ti let) 420 CZK Děti do 3 let ZDARMA Děti od 3 let do 14 let 100 CZK Studenti od 14 let do 26 let 120 CZK Pes 70 CZK

8 SHRNUTÍ Leží mezi Vinohrady a Žižkovem Je velmi diskutabilní jestli je hezká nebo nehezká. Jsou tam místa na vyhlídku, restaurace, hotel.

9 DÍKY ZA POZORNOST


Stáhnout ppt "ŽIŽKOVSKÝ VYSÍLAČ LUKÁŠ JAROŠ A PETR HALAČKA. ÚVODNÍ INFORMACE jedna z pražských dominant jedna z největších staveb (216m) ve městě na rozhraní Žižkova."

Podobné prezentace


Reklamy Google