Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní škola, Vlašim, Březinská 1702 EU-OP VK VY_32_INOVACE_D13 Financováno z ESF a státního rozpočtu ČR v rámci projektu EU – OP VK, oblast podpory.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní škola, Vlašim, Březinská 1702 EU-OP VK VY_32_INOVACE_D13 Financováno z ESF a státního rozpočtu ČR v rámci projektu EU – OP VK, oblast podpory."— Transkript prezentace:

1 Základní škola, Vlašim, Březinská 1702 EU-OP VK VY_32_INOVACE_D13 Financováno z ESF a státního rozpočtu ČR v rámci projektu EU – OP VK, oblast podpory 1.4.

2

3  Původní název – Karlův Týn  Poloha – cca 30 km od Prahy  Založení hradu – základní kámen gotického hradu byl položen 9.června 1348 Karlem IV.  Výstavba Karlštejna proběhla v letech 1348 – 1357  Hlavním důvodem výstavby hradu byla ochrana říšských korunovačních klenotů a královských pokladů (později zde byly uchovány české korunovační klenoty po dobu téměř 200 let) Financováno z ESF a státního rozpočtu ČR v rámci projektu EU – OP VK, oblast podpory 1.4.

4  Soubor předmětů, které se používaly při korunovaci králů. - Svatováclavská koruna - žezlo - královské jablko Financováno z ESF a státního rozpočtu ČR v rámci projektu EU – OP VK, oblast podpory 1.4.

5  Prvním pražským arcibiskupem, který společně s Karlem IV. zakládal hrad Karlštejn, byl Arnošt z Pardubic.  Druhým pražským arcibiskupem byl Jan Očko z Vlašimi.  Podle pověsti na hradě nesměly pobývat ženy. Financováno z ESF a státního rozpočtu ČR v rámci projektu EU – OP VK, oblast podpory 1.4.

6  Nejcennější prostory hradu – Kaple sv. Kříže Financováno z ESF a státního rozpočtu ČR v rámci projektu EU – OP VK, oblast podpory 1.4.

7  Unikátní sbírka gotických deskových obrazů – Mistr Theodorik Financováno z ESF a státního rozpočtu ČR v rámci projektu EU – OP VK, oblast podpory 1.4.

8  http://cs.wikipedia.org/wiki/Mistr_Theodorik http://cs.wikipedia.org/wiki/Mistr_Theodorik  http://www.zamky-hrady.cz/2/karlstejn.htm http://www.zamky-hrady.cz/2/karlstejn.htm  http://www.karlstejn-hrad.cz/ http://www.karlstejn-hrad.cz/  http://www.lovecpokladu.cz/home/ceske- korunovacni-klenoty-i-675 http://www.lovecpokladu.cz/home/ceske- korunovacni-klenoty-i-675 Financováno z ESF a státního rozpočtu ČR v rámci projektu EU – OP VK, oblast podpory 1.4.


Stáhnout ppt "Základní škola, Vlašim, Březinská 1702 EU-OP VK VY_32_INOVACE_D13 Financováno z ESF a státního rozpočtu ČR v rámci projektu EU – OP VK, oblast podpory."

Podobné prezentace


Reklamy Google