Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Anotace: Tradice, Sv. Mikuláš, Mikulášská pochůzka,pranostiky, pohádkové bytosti Autor: Mgr. Renata Hacaperková Jazyk: český Vzdělávací oblast: Člověk.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Anotace: Tradice, Sv. Mikuláš, Mikulášská pochůzka,pranostiky, pohádkové bytosti Autor: Mgr. Renata Hacaperková Jazyk: český Vzdělávací oblast: Člověk."— Transkript prezentace:

1 Anotace: Tradice, Sv. Mikuláš, Mikulášská pochůzka,pranostiky, pohádkové bytosti Autor: Mgr. Renata Hacaperková Jazyk: český Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět Očekávaný výstup: Žák objevuje elementární poznatky o rodině a činnostech člověka, o lidské společnosti, soužití, zvycích a o práci lidí; na příkladech porovnává minulost a současnost. Klíčová slova: Mikuláš, tradice, pranostika, nadílka, pohádková bytost Základní škola a Mateřská škola Slapy, okres Praha-západ Projekt EU – OPVK, projekt číslo:CZ.1.07/1.4.00/21.3732 VY_32_INOVACE_232 Druh učebního materiálu: prezentace Cílová skupina: 6 – 9 let Stupeň a typ vzdělávání: ZŠ I. stupeň 1. období Typická věková skupina: 6 – 9 let Metodické doporučení: Snímek 7 a 10 vytisknout. Přiměřeně žákům přečíst něco o životě sv. Mikuláše a o vzniku tradice. chrup, zub, stavba zubu, péče, prevence, strava V praxi ověřeno dne: 4.12. 2014 Ve třídě: 1.

2 Svatý Mikuláš Tradice Mikulášská pochůzka Pranostiky Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Renata Hacaperková. Dostupné na www.zsamsslapy.wbs.czwww.zsamsslapy.wbs.cz

3

4 Svatý Mikuláš biskup Mikuláš z Myry na jihozápadě Malé Asie žil ve 4.století legendy o jeho životě – narodil se v zámožné rodině po smrti rodičů majetek rozdal chudým a stal se knězem chránil nespravedlivě odsouzené zázračně oživil tři děti zachránil tři mladé dívky – vhodil tajně jejich otci peníze na zaplacení dluhů tak vznikla tradice podarovávání dětí a chudých

5 Slavíme svatého Mikuláše

6

7 Mikulášská pochůzka

8

9 Pranostiky na svatého Mikuláše 6. prosince Na svatého Mikuláše už je zima celá naše. O svatém Mikuláši snížek často práší. Když na Mikuláše prší, zima lidi hodně zkruší.

10 Pohádkové bytosti – čerti i andělé

11 Nakresli jednu z postav z Mikulášské tradice

12 Zdroje Obrázky: Klipart Snímek č.4: VAVŘINOVÁ, Valburga. Malá encyklopedie Vánoc. 1. vyd. Praha: Libri, 2000, 286 s. ISBN 80-85983-81-8.s.178,179 Pranostiky: KOVÁŘOVÁ, Stanislava. Pranostiky pro každý den. Olomouc: Alda, 2001, 173 s. ISBN 80-85600-83-8,s.158


Stáhnout ppt "Anotace: Tradice, Sv. Mikuláš, Mikulášská pochůzka,pranostiky, pohádkové bytosti Autor: Mgr. Renata Hacaperková Jazyk: český Vzdělávací oblast: Člověk."

Podobné prezentace


Reklamy Google