Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Protektorát Čechy a Morava Dagmar Zemanová. Co je na obrázcích? Zdroj:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Protektorát Čechy a Morava Dagmar Zemanová. Co je na obrázcích? Zdroj:"— Transkript prezentace:

1 Protektorát Čechy a Morava Dagmar Zemanová

2 Co je na obrázcích? Zdroj:

3 Jak probíhal vznik Protektorátu Čechy a Morava? Zdroj:

4 Úkoly V učebnici s vyhledej: Co bylo tzv. vládní vojsko? Kdo byl státní prezident? Kdo byl v čele protektorátní vlády? Jaké orgány zabezpečovaly chod protektorátu? Jaké bylo postavení protektorátu vůči Říši? Jaké bylo protektorátní soudnictví?

5 Německá okupační správa Zdroj: Znáš muže na obrázcích?

6 Německá okupační správa V učebnici na s.55 vyhledej: Kdo zastupoval v protektorátu zájmy Říše? Co znamenal plán na „konečné řešení české otázky“ a jaký osud čekal český národ?

7 Omezování autonomie V učebnici na s.55 vyhledej: Jak se změnila situace v protektorátu po příchodu Heydricha? Co bylo gestapo? Co bylo tzv. Národní souručenství? Co bylo tzv. Kuratorium pro výchovu mládeže? Zdroj:

8 Školství v protektorátu V učebnici s.56 vyhledej: Jak vypadala situace v českých školách? Zdroj:

9 terezin.cz/ Zde si můžeš vyzkoušet, jak se žilo mládeži v době Protektorátu Čechy a Morava.

10 Atmosféra v zemi V učebnici na s.56 vyhledej: Proč lidé v zemi měli důvod ke strachu? Jaké bylo postavení němčiny v protektorátu? Co bylo tzv. „totální nasazení“? Zdroj: %C4%9Bmeck%C3%A9_okupace.gif %C4%9Bmeck%C3%A9_okupace.gif

11 Hospodářská situace V učebnici na s.57 vyhledej: Co bylo tzv. „řízené válečné hospodářství“? Jaká byla situace na finančním trhu? Co se nejvíce vyrábělo a jaký byl dopad na ostatní výrobu?

12 Protektorátní peníze Zdroj:

13 Židé a Romové v protektorátu V učebnici na s vyhledej: Jak se změnilo postavení Židů v zemi? Co bylo v Terezíně? Kolik obětí z řad Židů bylo v době protektorátu? Kde byly pracovní tábory pro Romy? Kolik obětí bylo z řad Romů?

14 Terezín Zdroj: Jaký byl asi život v přeplněném městě?

15 Památník Terezín Zdroj:

16 Romský holokaust Zdroj: Lety, Hodonín

17 Romské památníky Zdroj: Hodonín u Kunštátu Lety u Písku

18 Lístkový systém Zdroj:

19 Lístkový systém V učebnici na s vyhledej: Proč byl zaveden systém odběrných lístků na potraviny a další zboží? Jak systém fungoval a jak velké byly příděly? Co to byl tzv. „černý trh“? Co to byl dřevoplyn, cikorka a domovina? Zdroj:

20 Opakování  Odpovědi zapiš do sešitu: Jaký byl politický a správní systém Protektorátu Čechy a Morava? Kdo zastupoval zájmy Řiše v protektorátu? Co bylo gestapo a za co mohli být lidé pronásledováni? Jak vypadala hospodářská situace země? Jak vypadalo školství? Kdo nejvíce trpěl v době protektorátu?


Stáhnout ppt "Protektorát Čechy a Morava Dagmar Zemanová. Co je na obrázcích? Zdroj:"

Podobné prezentace


Reklamy Google