Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ZÁKLADNÍ ŠKOLA BENÁTKY NAD JIZEROU, PRAŽSKÁ 135 projekt v rámci operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST Šablona číslo: V/2 Název: Využívání.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ZÁKLADNÍ ŠKOLA BENÁTKY NAD JIZEROU, PRAŽSKÁ 135 projekt v rámci operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST Šablona číslo: V/2 Název: Využívání."— Transkript prezentace:

1 ZÁKLADNÍ ŠKOLA BENÁTKY NAD JIZEROU, PRAŽSKÁ 135 projekt v rámci operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST Šablona číslo: V/2 Název: Využívání informačních a komunikačních technologií ve výuce Předmět: Chemie Ročník: VIII. Téma: Dělení směsí Autor: Mgr. Klára Rákosníková VY_52_INOVACE_46_RA

2 Anotace: PowerPointová prezentace o dělení směsí Klíčová slova: Roztok, krystal

3 Obsah Princip krystalizace Použití krystaliazce Cukrovar Dobrovice Úlohy k samostatnému řešení

4 Krystalizace Dělení stejnorodých směsí, kde je pevná látka rozpuštěná v roztoku, schopna vytvořit krystaly

5 Krystaly Modrá skalice Sůl Cukr

6 Použití krystalizace Výroba soli z mořské vody Výroba cukru

7 Cukrovar Dobrovice

8 Úlohy Proč je pro krystalizaci nejvhodnější nasycený roztok? Vyhledej, jak se z mořské vody vyrábí sůl Víš, co znamená slovo „KANDIS“?

9 Zdroje http://www.cukrovaryttd.cz/obrazky/profil/profil_cukrovar_ dobrovice_velky.jpg Vloženo dne 20.11.2011 Obrázky jsou z vlastního zdroje Vloženo dnes 20.11.2011 Základy chemie 1 – Pavel Beneš, Václav Pumpr, Jiří Banýr, Nakladatelství Fortuna, Praha 1993, ISBN 80-7168-043-5


Stáhnout ppt "ZÁKLADNÍ ŠKOLA BENÁTKY NAD JIZEROU, PRAŽSKÁ 135 projekt v rámci operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST Šablona číslo: V/2 Název: Využívání."

Podobné prezentace


Reklamy Google