Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Aktivní škola - podpora, zlepšení kvality vzdělávání a výuky na základní škole Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Aktivní škola - podpora, zlepšení kvality vzdělávání a výuky na základní škole Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem."— Transkript prezentace:

1 Aktivní škola - podpora, zlepšení kvality vzdělávání a výuky na základní škole Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. ZŠ Týn nad Vltavou, Malá Strana CZ.1.07/1.1.14/02.0049

2 ZŠ Týn nad Vltavou, Malá Strana Název materiálu: Nápoje Vzdělávací oblast: Jazyk a jazyková komunikace Vzdělávací obor: Německý jazyk Název sady: Sada pro technické, přírodovědné a jazykově zaměřené předměty (včetně volitelných) Ročník: 8. Autor: Mgr. Jana Chmelová Datum ověření: 5.11.2013 Anotace: Prezentace seznamuje žáky s druhy nápojů. Dále se žáci učí časovat sloveso trinken a procvičují ho ve větách.

3 Zdroje: obrázky jsou vloženy z Klipartu Prohlašuji, že při tvorbě výukového materiálu jsem respektoval(a) všeobecně užívané právní a morální zvyklosti, autorská a jiná práva třetích osob, zejména práva duševního vlastnictví (např. práva k obchodní firmě, autorská práva k software, k filmovým, hudebním a fotografickým dílům nebo práva k ochranným známkám) dle zákona 121/2000 Sb. (autorský zákon). Nesu veškerou právní odpovědnost za obsah a původ svého díla. Dávám souhlas, aby moje dílo bylo dáno k dispozici veřejnosti k účelům volného užití (§ 30 odst. 1 zákona 121/2000 Sb.), tj. že k uvedeným účelům může být kýmkoliv zveřejňováno, používáno, upravováno a uchováváno.

4 Getränke

5

6 Ordne zu mléko víno pivo čaj šťáva voda káva džus der Juice das Wasser die Milch der Kaffee der Saft das Bier der Tee der Wein

7 Ratet mal, was ist das? Rotwein Bier vom Fass Weiβwein gezapftes Bier Johannisbeerensaft Erdbeerensaft Rum

8 Časování slovesa TRINKEN 1.ich trinke1. wir trinken 2.du trinkst2. ihr trinkt 3.er trinkt3. sie trinken sie trinkt Sie trinken es trinkt

9 DoDo Doplň tvar slovesa „trinken“ 1. Ich ________gern Milch. 2.Was ________ du lieber? Tee oder Kaffee? 3. Mein Vati _______ Pilsner Bier gern. 4. Christine ________Eierkognak gern. 5. ________ Sie gern Tee? 6.Nein, wir ________ lieber Kaffee. 7. Peter und Paul, _________ ihr Milch?


Stáhnout ppt "Aktivní škola - podpora, zlepšení kvality vzdělávání a výuky na základní škole Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem."

Podobné prezentace


Reklamy Google