Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Mykénské období Petr Machala. Co jsme se posledně učili? 1.Co je to antika? 2.Proč byl v Řecku nedostatek úrodné půdy? 3.Kdy a odkud přichází do Řecka.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Mykénské období Petr Machala. Co jsme se posledně učili? 1.Co je to antika? 2.Proč byl v Řecku nedostatek úrodné půdy? 3.Kdy a odkud přichází do Řecka."— Transkript prezentace:

1 Mykénské období Petr Machala

2 Co jsme se posledně učili? 1.Co je to antika? 2.Proč byl v Řecku nedostatek úrodné půdy? 3.Kdy a odkud přichází do Řecka kmeny? 4.Které kmeny se usadili v Attice? 5.Který kmen založil Spartu? 6.Kde byste hledali centrum mínojské kultury? 7.Co pravděpodobně způsobilo zánik mínojské kultury?

3 Mykény založili Achájové

4 původně pastevci a řemeslníci později nejobávanější válečníci palácové hospodářství kyklópské zdivo nejzachovalejší Lví brána

5

6 Atreova hrobka byl otec Agamemnóna a Ménelaa

7 ve 14. -13. století př.n.l. – vrchol v 11. př.n.l. století po vpádu „mořských národů“ zánik kultury Mykény objevil Heinrich Schliemann

8 Paris a Helena Agamemnón a Ménelaos Oddyseius Achileus a Hektor Priamos Znáte epos Ílias a Oddyseia od Homéra? Znáte hrdiny příběhu Ílias?

9 Děkuji za pozornost


Stáhnout ppt "Mykénské období Petr Machala. Co jsme se posledně učili? 1.Co je to antika? 2.Proč byl v Řecku nedostatek úrodné půdy? 3.Kdy a odkud přichází do Řecka."

Podobné prezentace


Reklamy Google