Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Evropa – státy a hlavní města Vyhledávejte ve své příruční mapě. Severní Evropa Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Evropa – státy a hlavní města Vyhledávejte ve své příruční mapě. Severní Evropa Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného."— Transkript prezentace:

1

2 Evropa – státy a hlavní města Vyhledávejte ve své příruční mapě. Severní Evropa Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

3 IslandReykjavík Autor © Lubomír Šára

4 Norsko Oslo Autor © Lubomír Šára

5 ŠvédskoStockholm Autor © Lubomír Šára

6 FinskoHelsinky Autor © Lubomír Šára

7 DánskoKodaň Autor © Lubomír Šára

8 Severní Evropa (znovu vyhledávejte) Státy:Města: IslandReykjavík NorskoOslo ŠvédskoStockholm FinskoHelsinky DánskoKodaň

9 Severní Evropa (shrnutí) Úkol: Do sešitu si vypište státy severní Evropy a jejich hlavní města. Zjišťujte o nich informace a vypisujte si je ke státům. Týmová kontrola: Umí každý člen týmu nalézt na mapě Evropy státy a hlavní města severní Evropy a správně je pojmenovat?

10 Použité fotografie Všechny uveřejněné odkazy [cit. 2010-09-14]. Dostupné pod licencí Creative Commons na http://www.wikimedia.org. http://www.wikimedia.org Island - http://commons.wikimedia.org/wiki/File:SvartifossSummer.jpghttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:SvartifossSummer.jpg Reykjavík - http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Reykjav%C3%ADk03.jpghttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:Reykjav%C3%ADk03.jpg Norsko - http://commons.wikimedia.org/wiki/File:PanoHardangerfjorden1.jpghttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:PanoHardangerfjorden1.jpg Oslo - http://commons.wikimedia.org/wiki/File:OSLO-NO-02_05_ubt.jpeghttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:OSLO-NO-02_05_ubt.jpeg Švédsko - http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Suorvajaure_in_stora_sjofallet_park.jpghttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:Suorvajaure_in_stora_sjofallet_park.jpg Stockholm - http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Swedish_palace_2008-07-18_1_denoised.jpghttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:Swedish_palace_2008-07-18_1_denoised.jpg Finsko - http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Viinikkala.jpghttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:Viinikkala.jpg Helsinky - http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Suurkirkko_Helsinki_maaliskuu_2002_IMG_0629.JPGhttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:Suurkirkko_Helsinki_maaliskuu_2002_IMG_0629.JPG Dánsko - http://commons.wikimedia.org/wiki/File:KarleboL.jpghttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:KarleboL.jpg Kodaň - http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Nyhavn-panorama.jpghttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:Nyhavn-panorama.jpg mapka Evropy: Autor © Lubomír Šára Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.


Stáhnout ppt "Evropa – státy a hlavní města Vyhledávejte ve své příruční mapě. Severní Evropa Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného."

Podobné prezentace


Reklamy Google