Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Číslo v digitálním archivu školyVY_32_INOVACE_CJ5_01 Sada DUM Český jazyk 5 Předmět Český jazyk Název materiálu Seznámení s abecedou Anotace Prezentace.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Číslo v digitálním archivu školyVY_32_INOVACE_CJ5_01 Sada DUM Český jazyk 5 Předmět Český jazyk Název materiálu Seznámení s abecedou Anotace Prezentace."— Transkript prezentace:

1 Číslo v digitálním archivu školyVY_32_INOVACE_CJ5_01 Sada DUM Český jazyk 5 Předmět Český jazyk Název materiálu Seznámení s abecedou Anotace Prezentace a procvičení abecedy, význam abecedy Autor Mgr. Andrea Boušková Jazyk Český jazyk Datum vytvoření 12.12.2011 Očekávaný výstup Žák správně řadí písmena v abecedě, umí rozlišit zvukovou a grafickou podobu jednotlivých písmen. Stupeň a typ vzdělávání Základní vzdělání - lehké mentální postižení Klíčová slova abeceda, pořadí písmen v abecedě Druh učebního materiálu Prezentace Cílová skupina Žák na 1. stupni speciální školy Číslo projektuCZ.1.07/1.4.00/21.1102

2 Seznámení s ABECEDOU

3 Písmena jsou seřazena V ABECEDĚ, která má 34 písmen.

4 ve slovnících – řazení slov v telefonním seznamu – řazení jmen, firem a společností v knize receptů – řazení jídel Kde A B E C E D U používáme ?

5 Vyjmenujme celou ABECEDU.

6 ABECEDA B b bé C c cé Č č čé A a á á

7 ABECEDA Ď ď ďé E e é é F f ef D d dé

8 ABECEDA H h há CH ch chá I i í í G g gé

9 ABECEDA K k ká L l el M m em J j jé

10 ABECEDA Ň ň eň O o ó ó P p pé N n en

11 ABECEDA R r er S s es Š š eš Q q kvé Ř ř eř

12 ABECEDA Ť ť ťé U u ú ů ú V v vé T t té

13 ABECEDA X x iks Y y ypsilon Z z zet W w dvojité vé Ž ž žet

14 Na závěr si celou ABECEDU zopakujeme.

15 A B C Č D Ď E F G H CH I J K L M N Ň O P Q R Ř S Š T Ť U V W X Y Z Ž

16 Použité zdroje: vlastní tvorba


Stáhnout ppt "Číslo v digitálním archivu školyVY_32_INOVACE_CJ5_01 Sada DUM Český jazyk 5 Předmět Český jazyk Název materiálu Seznámení s abecedou Anotace Prezentace."

Podobné prezentace


Reklamy Google