Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Číslo v digitálním archivu školyVY_32_INOVACE_FY7_11 Sada DUM Fyzika 7 Předmět Fyzika Název materiálu Kolo na hřídeli Anotace Prezentace seznamuje žáka.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Číslo v digitálním archivu školyVY_32_INOVACE_FY7_11 Sada DUM Fyzika 7 Předmět Fyzika Název materiálu Kolo na hřídeli Anotace Prezentace seznamuje žáka."— Transkript prezentace:

1 Číslo v digitálním archivu školyVY_32_INOVACE_FY7_11 Sada DUM Fyzika 7 Předmět Fyzika Název materiálu Kolo na hřídeli Anotace Prezentace seznamuje žáka s využitím kola na hřídeli. Práce s výukovým materiálem napomáhá hlubšímu osvojení učiva při využití audiovizuální techniky. Autor Zdeněk Novotný Jazyk Český jazyk Datum vytvoření 3. 1. 2012 Očekávaný výstup Žák zná využití kola na hřídeli v praktickém životě Stupeň a typ vzdělávání Základní vzdělání – lehké mentální postižení Klíčová slova Kolo, hřídel, rumpál, jednoduchý stroj Druh učebního materiálu Prezentace Cílová skupina Žák na 2. stupni speciální školy Číslo projektu CZ.1.07/1.4.00/21.1102

2 KOLO NA HŘÍDELI Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Zdeněk Novotný. JEDNODUCHÉ STROJE

3 Kolo na hřídeli je jednoduchý stroj, jehož základem jsou pevně spojené části : velké kolo malé kolo hřídel která se otáčejí kolem jedné osy.

4 Kolo na hřídeli najdeme v různých nástrojích jako je klíč na utahování matic, pedály kol, řídítka, kohoutky na vodu, rumpál.

5 RUMPÁL velké kolo malé kolo hřídel

6 Malé kolo Velké kolo Hřídel Ráčna

7 Obrázek rumpálu dostupný z: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Well,_Prague_Satalice.jpg


Stáhnout ppt "Číslo v digitálním archivu školyVY_32_INOVACE_FY7_11 Sada DUM Fyzika 7 Předmět Fyzika Název materiálu Kolo na hřídeli Anotace Prezentace seznamuje žáka."

Podobné prezentace


Reklamy Google