Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Státní rozpočet I. Petr Machala. plánované výdaje a příjmy státu na určité období (1 rok) Víte co je to státní rozpočet K čemu potřebuje stát peníze?

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Státní rozpočet I. Petr Machala. plánované výdaje a příjmy státu na určité období (1 rok) Víte co je to státní rozpočet K čemu potřebuje stát peníze?"— Transkript prezentace:

1 Státní rozpočet I. Petr Machala

2 plánované výdaje a příjmy státu na určité období (1 rok) Víte co je to státní rozpočet K čemu potřebuje stát peníze?

3 vypracovává ministerstvo financí předkládá vláda schvaluje poslanecká sněmovna jako zákon Kdo navrhuje a schvaluje rozpočet?

4 a)vyrovnaný – příjmy = výdaje b)přebytkový – příjmy > výdaje c)schodkový - příjmy < výdaje peníze navíc vláda získává vydáváním státních dluhopisů – obligací, nebo půjčkami ze zahraničí → tak vzniká státní dluh Jaký může být rozpočet? Kde získá vláda peníze na schodkový rozpočet?

5 Které ministerstvo by mělo dostat nejvíce? (svou odpověď zdůvodněte) obrany školství dopravy zemědělství vnitra práce a soc. věcí průmyslu zahraničí kultury životního prostředí zdravotnictví zahraničních věcí

6 k dispozici máte 1 bilion korun = příjem státu vytvořte vyrovnaný rozpočet Vytvořte 2 týmy, vyberte si své ministerstvo a vytvořte státní rozpočet.

7 Děkuji za pozornost.


Stáhnout ppt "Státní rozpočet I. Petr Machala. plánované výdaje a příjmy státu na určité období (1 rok) Víte co je to státní rozpočet K čemu potřebuje stát peníze?"

Podobné prezentace


Reklamy Google