Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Afrika Poloha, rozloha Jan Dušek. Porovnejte velikost Afriky s ostatními světadíly: Kolikrát je Afrika větší než Evropa? O kolik je Afrika menší než největší.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Afrika Poloha, rozloha Jan Dušek. Porovnejte velikost Afriky s ostatními světadíly: Kolikrát je Afrika větší než Evropa? O kolik je Afrika menší než největší."— Transkript prezentace:

1 Afrika Poloha, rozloha Jan Dušek

2 Porovnejte velikost Afriky s ostatními světadíly: Kolikrát je Afrika větší než Evropa? O kolik je Afrika menší než největší světadíl?

3 Čím je Afrika oddělena od sousedních světadílů? družice

4 Pojmenujte vyznačené části: 1 3 2 Africké pobřeží je málo členité. Určete zeměpisné souřadnice těchto částí:

5 Zakreslete do ní rovník a oba obratníky: Načrtněte si do sešitu svou mapu Afriky: Domalujte Madagaskar: Doplňte názvy oceánů, omývajících Afriku:

6 Zapište si:  Afrika = 2. (3.) největší světadíl  Afriku protínají tyto rovnoběžky: rovník, obratník Raka a obratník Kozoroha  Její pobřeží je málo členité (ostrov Madagaskar, Somálský pol., Guinejský záliv)  Afriku omývají dva oceány: Atlantský a Indický oceán


Stáhnout ppt "Afrika Poloha, rozloha Jan Dušek. Porovnejte velikost Afriky s ostatními světadíly: Kolikrát je Afrika větší než Evropa? O kolik je Afrika menší než největší."

Podobné prezentace


Reklamy Google