Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Geografické údaje Řecka. Poloha  Řecko leží na Balkánském poloostrově a rozkládá se na ostrovech v Egejském, Krétském, Thráckém, Středozemním a Jónském.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Geografické údaje Řecka. Poloha  Řecko leží na Balkánském poloostrově a rozkládá se na ostrovech v Egejském, Krétském, Thráckém, Středozemním a Jónském."— Transkript prezentace:

1 Geografické údaje Řecka

2 Poloha  Řecko leží na Balkánském poloostrově a rozkládá se na ostrovech v Egejském, Krétském, Thráckém, Středozemním a Jónském moři.  Rozloha Řecka je 131 940 km². (94. na světě)  K Řecku patří kolem dvou tisíc ostrovů.

3  Řecko hraničí s Albánií (282 km), Makedonií (246 km) a Bulharskem (494 km) a na východě s Tureckem (206 km).  Hlavním městem jsou Athény. Akropolis v Athénách

4 Přírodní podmínky  Řecko se dělí na tři třídy – přímořské, horské a mírné.  Průměrná teplota řeckých moří je 23-24°C  Okolo 50 % řeckého území je pokryto lesy.

5 Obyvatelstvo  Řecko má 11 283 293 obyvatel (74. na světě)  Hustota zalidnění v Řecku je 81 ob./km²  Úřední jazyk je řečtina.

6 Geografie  Řecko má více než 15 000 kilometrů pobřeží.  Okolo 80 % země je tvořeno horami nebo kopci, což Řecko činí jednou z nejhornatějších zemí Evropy.  Nejvyšším místem Řecka je hora Olymp, o výšce 2919 metrů nad mořem.

7 Náboženství  V minulosti v Řecku vzniklo náboženství mnoha bohů v čele s Diem na hoře Olymp.  Křesťanství se do Řecka dostalo až ve 4. století.  V Řecku jsou nyní převážné pravoslavní křesťané.

8 Zdroje :  http://cs.wikipedia.org/ http://cs.wikipedia.org/  http://www.reckovdetailech.cz/ http://www.reckovdetailech.cz/  http://www.reckodovolena.cz/ Vypracovali : Dáša Slepánková Radim Hejl


Stáhnout ppt "Geografické údaje Řecka. Poloha  Řecko leží na Balkánském poloostrově a rozkládá se na ostrovech v Egejském, Krétském, Thráckém, Středozemním a Jónském."

Podobné prezentace


Reklamy Google