Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Efektivní výuka pro rozvoj potenciálu žáka projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Efektivní výuka pro rozvoj potenciálu žáka projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST."— Transkript prezentace:

1 Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Efektivní výuka pro rozvoj potenciálu žáka projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST Naše vlast Prvouka – 3. ročník

2 Obsah  Poloha, rozloha, obyvatelé  Státní symboly - znak, vlajka, hymna  Země Česka - Čechy, Morava, Slezsko  Hlavní město – Praha  Prezident a vláda ČR  Ostatní velká města  Rozdělení ČR –kraje, krajská města, úřady  Sousední státy  Jak vznikla naše vlast

3 Poloha, rozloha, obyvatelé  ČR leží ve střední Evropě.  Říká se jí „srdce Evropy“.  Patří mezi středně veliké státy.  Má asi 10 milionů obyvatel.  Většinu obyvatel tvoří Češi, Moravané a Slezané.  Hlavním městem je Praha.

4 Mapa ČR

5 Státní symboly státní vlajka státní znak státní hymna

6 Čechy, Morava, Slezsko

7 Praha – hlavní město Hradčany a Karlův most mosty přes Vltavu Praha „stověžatá“ zámek v Tróji

8 Prezident a vláda ČR  Prezident a vláda sídlí v Praze.  Prezident jmenuje a odvolává vládu,podepisuje zákony, jedná s prezidenty jiných zemí.  V čele vlády je předseda.  Vláda je složena z ministrů. prezident V.Klaus

9 Ostatní velká města Brno Ostrava PlzeňOlomouc

10 Rozdělení ČR  Česko je rozděleno na 14 krajů.  Každý kraj má svoje krajské město.  V krajských městech sídlí krajské úřady.

11 Německo Polsko Rakousko Slovensko

12 Jak vznikla naše vlast  Podle pověsti přivedl Slovany na naše území vojvoda Čech.  Země dostala jméno po něm- Čechy. Vojvoda promluvil ke svému lidu z hory Říp.

13 Naše vlast – Prvouka 3. ročník ZŠ Použitý software: držitel licence - ZŠ J. J. Ryby v Rožmitále p.Tř.  Windows XP Professional  Zoner - České kliparty 1, 2, 3  Obrázky z internetu Autor: Mgr. Jaroslav Zajíček ZŠ J. J. Ryby v Rožmitále p.Tř. (www.zsrozmital.cz) www.zsrozmital.cz


Stáhnout ppt "Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Efektivní výuka pro rozvoj potenciálu žáka projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST."

Podobné prezentace


Reklamy Google