Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola."— Transkript prezentace:

1 Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola hospodářská a lesnická, Frýdlant Bělíkova 1387, příspěvková organizace Šablona:III/2 Sada:VY_32_INOVACE_ICT.2.05 Ochrana počítače Vytvořeno:09. 09. 2013 Ověřeno: 14. 10. 2013 Třída:OZS2

2 Ochrana počítače Vzdělávací oblast: Vzdělávání v informačních a komunikačních technologiích Předmět:Informační a komunikační technologie Ročník:2. Autor:Miroslav Novotný Časový rozsah:1 vyučovací hodina Pomůcky:PC s přístupem na internet, dataprojektor, Klíčová slova:škodlivý SW, antivir, firewall, internet security Anotace: Materiál je určen k seznámení se základy zabezpečení osobního počítače.

3 Používat pouze legální SW, provádět pravidelné aktualizace Pracovat s uživatelskými účty, při běžné práci nepoužívat administrátorský účet Používat bezpečná hesla – nejméně 6 znaků, velké a malé písmeno, číslici a speciální znak – např. N3m3ck0 (zde bez speciálního znaku) Hesla po určité době měnit Počítač chránit i fyzicky – hlavně u NTB Pravidla počítačové bezpečnosti 1

4 Nestahovat nic z neprověřených stránek ani je nenavštěvovat Neotvírat přílohy mailů z neznámých zdrojů – pozor na tzv. phishing Používat firewall, případně Windows Defender – součást Windows, chrání PC před útoky z internetu Používat antivirovou ochranu včetně pravidelných aktualizací; pro domácí použití jsou k dispozici základní programy zdarma, např. Avast Home Pravidla počítačové bezpečnosti 2

5 Internetové bankovnictví je jedna ze zásadních aplikací, kde by měla být bezpečnost na prvním místě – jde o vaše peníze Doporučení České spořitelnyČeské spořitelny Doporučení Komerční bankyKomerční banky Co doporučují banky?

6 Zabezpečuje počítač proti všemu škodlivému softwaru, např. AVG Internet Security SW typu internet security

7 Opakování Co je firewall? Chrání počítač před útokem zvnějšku – z internetu Pravidla počítačové bezpečnosti? Legální SW, aktualizace, antivir, silná hesla, uživatelské účty, pozor ne neznámé zdroje… Co je SW typu internet security? Chrání PC před všemi možnými hrozbami

8 Použité zdroje Antivirový program. www.cs.wikipedia.org [online]. [cit. 2013- 09-05]. Dostupné z: http://cs.wikipedia.org/wiki/Antivirhttp://cs.wikipedia.org/wiki/Antivir Malware. www.cs.wikipedia.org [online]. [cit. 2013-09-05]. Dostupné z: http://cs.wikipedia.org/wiki/Malwarehttp://cs.wikipedia.org/wiki/Malware Pokud není uvedeno jinak, jsou použité objekty vlastní originální tvorbou autora. Materiál je určen pro bezplatné používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další využití podléhá autorskému zákonu. Veškerá vlastní díla autora (fotografie, videa) lze bezplatně dále používat i šířit při uvedení autorova jména.


Stáhnout ppt "Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola."

Podobné prezentace


Reklamy Google