Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Zápas o Československo Petr Machala. 1.Kdy vrcholí hospodářská krize v ČSR? 2.Která část republiky byla krizí nejvíce zasažena? 3.Jak se jmenovala strana.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Zápas o Československo Petr Machala. 1.Kdy vrcholí hospodářská krize v ČSR? 2.Která část republiky byla krizí nejvíce zasažena? 3.Jak se jmenovala strana."— Transkript prezentace:

1 Zápas o Československo Petr Machala

2 1.Kdy vrcholí hospodářská krize v ČSR? 2.Která část republiky byla krizí nejvíce zasažena? 3.Jak se jmenovala strana která hájila zájmy Němců žijících v ČSR? 4.S jakým požadavkem vystoupila ve 30. letech Hlinkova strana? 5.Se kterými státy jsme měli uzavřené spojenecké smlouvy? Co už známe.

3  SdP přešla r. 1937 do služeb Hitlera  množí se incidenty  Hitlerova rétorika je agresivnější  Německo vypracovalo plán napadení ČSR „Fall Grün“ Která strana působící v ČSR se stala Hitlerovým nástrojem k získání území?

4  začalo se narychlo s výstavbou opevnění na nejhůře chráněné hranici  vzor Maginotova linie  řopíky, tvrze (Bouda, Dobrošov…) Jak reagovala naše vláda? Na kterých hranicích se stavělo opevnění a proč?

5 v dubnu 1938 se konal v Karlových Varech sjezd SdP Henlein formuloval požadavek autonomie Kde formulovali sudetští Němci své požadavky?

6  v květnu 1938 došlo k částečné mobilizaci čsl. armády Jak reagovala naše vláda?

7  VB oznámila, že nám nepřijde v případě konfliktu na pomoc  vysílá k nám v srpnu 1938 nezávislého pozorovatele lorda Runcimana Která země se obávala případné války a závazků? Navrhuji odstoupit území s 50% žijících Němců!

8  v září 1938 vystoupil Hitler na sjezdu v Norimberku velmi agresivně proti ČSR  SdP zorganizovala v pohraničí puč  byl potlačen→vyhlášeno stanné právo Jak reagoval na závěr lorda Runcimana Hitler?

9 v září se britský ministerský předseda Chamberlain dvakrát sešel s Hitlerem Hitler mu při druhém setkání tlumočí územní požadavky Polska a Maďarska Jak reagovalo světové veřejné mínění?

10 22. 9. odstoupila vláda byla zvolena úřednická vláda národní obrany v čele s gen. Syrovým 23. 9. 1938 byla vyhlášena všeobecná mobilizace Budeme bránit republiku a demokracii?

11  Evropa byla na pokraji války  Německo hrozí útokem, ČSR se chce bránit, Francii a VB se moc nechtělo  pomoc SSSR byla nejistá Jaký je závěr těchto událostí?

12 Děkuji za pozornost.


Stáhnout ppt "Zápas o Československo Petr Machala. 1.Kdy vrcholí hospodářská krize v ČSR? 2.Která část republiky byla krizí nejvíce zasažena? 3.Jak se jmenovala strana."

Podobné prezentace


Reklamy Google