Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

 Vývoj v Rusku po 1. světové válce  J. V. Stalin  Svaz sovětských socialistických republik SSSR a J.V.Stalin.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: " Vývoj v Rusku po 1. světové válce  J. V. Stalin  Svaz sovětských socialistických republik SSSR a J.V.Stalin."— Transkript prezentace:

1  Vývoj v Rusku po 1. světové válce  J. V. Stalin  Svaz sovětských socialistických republik SSSR a J.V.Stalin

2  Rusko (od roku 1922 Svaz sovětských socialistických republik - SSSR)  Lenin umírá 1924  Nástupce Josif Vissarionovič Džugašvili, který si dal jméno Stalin (v překladu – muž z oceli)  Éra stalinismu (nedemokratický režim, násilná cesta k společenským změnám, politické procesy) Vývoj v Rusku po 1. světové válce

3  Narozen v městečku Gori v Gruzii  Původně studoval seminář, po vyhození vstoupil do sociální demokracie a připojil se k bolševikům  Získával peníze pro stranickou pokladnu loupežemi  Několik let byl ve vyhnanství na Sibiři  Revoluce v roce 1917 se účastnil jako druhořadý vůdce  Byrokratickými schopnostmi si dokázal získat Lenina a jeho vliv nesmírně rostl  Po smrti Lenina zcela ovládl stranu i stát a jako diktátor se dopouštěl řady zločinů  Částečně pozitivně lze hodnotit jeho roli ve 2. světové válce J. V. Stalin (1879-1953)

4  Existoval v Euroasii v rozmezí let 1922 až 1991  Měl ve své ústavě zakotvenou vedoucí roli Komunistické strany  V období stalinismu – kult osobnost – Stalin rozhoduje o všem, Stalin je odborníkem na vše, Stalin má vždy jedinou pravdu  Po 2. světové válce Sovětský svaz vyšel jako jedna ze dvou světových supervelmocí  Práva a povinnosti Sovětského svazu převzala Ruská federace Svaz sovětských socialistických republik (SSSR)


Stáhnout ppt " Vývoj v Rusku po 1. světové válce  J. V. Stalin  Svaz sovětských socialistických republik SSSR a J.V.Stalin."

Podobné prezentace


Reklamy Google