Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vývoj v Číně po 2. světové válce. Otázky a úkoly 1.Popiš občanskou válku v Číně po 2. světové válce. 2.Uveď výsledky občanské války v Číně. 3.Kdo se postavil.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vývoj v Číně po 2. světové válce. Otázky a úkoly 1.Popiš občanskou válku v Číně po 2. světové válce. 2.Uveď výsledky občanské války v Číně. 3.Kdo se postavil."— Transkript prezentace:

1 Vývoj v Číně po 2. světové válce

2 Otázky a úkoly 1.Popiš občanskou válku v Číně po 2. světové válce. 2.Uveď výsledky občanské války v Číně. 3.Kdo se postavil do čela Čínské lidové republiky?

3 Po druhé světové válce propuká v Číně občanská válka. Komunisté podpora SSSR X Kuomintang pomoc USA

4 1.V občanské válce nakonec zvítězili komunisté. 2.Vůdce Kuomintangu Čankajšek byl zahnán na Tchaj-wan a roku 1949 byla vyhlášena Čínská lidová republika v čele s Mao Ce – tungem. Mao Ce – tung

5 Vyhlášení ČLR v Pekingu 1. října 1949

6 vlajka Kuomintangu Čankajšek s vlajkou Čínské republiky na poštovní známce z roku 1945

7 Tchaj - wan vlajka Tchaj -wanu

8 Otázky a úkoly 1.Vysvětli tzv. kulturní revoluci v Číně. 2.Uveď základní znaky politiky tzv. „velkého pořádku“. 3.Co se událo roku 1989 na náměstí Nebeského klidu? 4.Které území bylo roku 1997 připojeno k Číně?

9 1.Za Mao Ce – tunga dochází ke kulturní revoluci, jejíž ideologie byla shrnuta v tzv. „Rudé knížce“. 2.Kulturní revoluce znamenala boj proti kapitalismu, ničení kulturních památek, prosazování ideologie socialismu a komunismu. Rudá knížka

10 Plakáty během kulturní revoluce

11 Po Maově smrti prosazují jeho nástupci tzv. „ velký pořádek“. 1.V ekonomice jsou zaváděny tržní mechanismy. 2. Je oživen soukromý sektor.

12 1.Nadále trvá tvrdá politická linie – čínská vláda nechala roku 1989 zmasakrovat demonstrující studenty na náměstí Nebeského klidu tanky a kulomety. náměstí Nebeského klidu

13

14 1.V 80. a 90. letech zaznamenala Čína značné ekonomické úspěchy a roku 1997 byl k Číně znovu připojen Honkong.

15 cs.wikipedia.org/wiki/Sovětský_svaz cs.wikipedia.org/wiki/Spojené_státy_americké cs.wikipedia.org/wiki/Kuomintang cs.wikipedia.org/wiki/Mao_Ce-tung cs.wikipedia.org/wiki/Čínská_republika detectorweb.com islamtimes.org guidehongkong.com


Stáhnout ppt "Vývoj v Číně po 2. světové válce. Otázky a úkoly 1.Popiš občanskou válku v Číně po 2. světové válce. 2.Uveď výsledky občanské války v Číně. 3.Kdo se postavil."

Podobné prezentace


Reklamy Google