Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Dělení zlomků. Rozdělte koláč na dvě stejné části: Jak bude vypadat příklad za použití zlomků? Převeďte zlomek do základního tvaru.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Dělení zlomků. Rozdělte koláč na dvě stejné části: Jak bude vypadat příklad za použití zlomků? Převeďte zlomek do základního tvaru."— Transkript prezentace:

1 Dělení zlomků

2

3 Rozdělte koláč na dvě stejné části: Jak bude vypadat příklad za použití zlomků? Převeďte zlomek do základního tvaru

4 Dělení zlomků  Dělení zlomků je založeno na stejném principu jako NÁSOBENÍ  NEJPRVE SI ZOPAKUJEME:  Co je to přirozené číslo?  Co je to dělitel? Přirozená čísla jsou celá kladná čísla. Např. 1, 2, 10, 352,…. Dělitel je číslo, kterým při dělení dělíme dělence. Výsledek nazýváme podíl. dělenec : dělitel = podíl

5  Pokud chceme přirozené číslo nebo zlomek dělit zlomkem, musíme nejprve u dělitele převrátit čitatel a jmenovatel.  Zlomky poté normálně vynásobíme.

6 Dělení zlomku zlomkem Zlomky lze zkrátit. Jak? Převraťte druhý zlomek (dělitel) Jakým číslem krátíme? 4 3 Nyní násobíme čitatele s čitatelem a jmenovatele s jmenovatelem

7 Další příklad 2 1 2 3

8 Příklady k procvičení

9 Příklady k samostatné práci VÝSLEDKY


Stáhnout ppt "Dělení zlomků. Rozdělte koláč na dvě stejné části: Jak bude vypadat příklad za použití zlomků? Převeďte zlomek do základního tvaru."

Podobné prezentace


Reklamy Google