Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Právě chystám snídani. Právě píše úkol. Právě se díváme na televizi. Proč se mi směješ? Proč odcházíš? Těšíš se na prázdniny? Co to jíš? Kam jdeš? Jdeme.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Právě chystám snídani. Právě píše úkol. Právě se díváme na televizi. Proč se mi směješ? Proč odcházíš? Těšíš se na prázdniny? Co to jíš? Kam jdeš? Jdeme."— Transkript prezentace:

1

2 Právě chystám snídani. Právě píše úkol. Právě se díváme na televizi. Proč se mi směješ? Proč odcházíš? Těšíš se na prázdniny? Co to jíš? Kam jdeš? Jdeme do kina. Snažím se ti pomoci. I’m just making breakfast. She’s just writing her homework. We’re just watching TV. Why are you laughing at me? Why are you leaving? Are you looking forward to the holidays? What are you eating? Where are you going? We are going to the cinema. I’m trying to help you

3 Podívej! Prší. Jaro přichází. Podívej! Svítí slunce. Mimino pláče. Čeká na ni před školou. [on] Buď tiše! Poslouchám rádio. Právě píše nový detektivku. [on] Stavějí most. Dělám [svůj] domácí úkol. Kdo se směje? Look! It is raining! The spring is coming. Look! The sun is shining. The baby is crying. He is waiting for her in front of the school. Be quiet! I am listening to the radio. He is just writing a new detective story. They are building a bridge. I’m doing my homework. Who is laughing?

4 Kdo mluví? Přemýšlíš o něm? Dívají se na televizi? Mluvíte o tom koncertě? Právě ji píšu dopis. Právě se sprchuji. Právě spí. Proč to děláš? O čem teď přemýšlíš? Co to čteš? Who is talking? Are you thinking about him? Are they watching TV? Are you speaking about the concert? I’m just writing her a letter. I’m just having a shower. They are just sleeping. Why are you doing it? What are you thinking about? What are you reading?

5 Co to píšeš? Kam běžíš? Právě jedu do Prahy. Co to hledáš? Právě připravuji snídani. Číšník právě přináší jídelní lístek. Kočka sedí pod stolem. Mluvím na ni, ale ona se na mne nedívá. Ty mě neposloucháš. Pracuje dnes dopoledne? What are you writing? Where are you running? I’m going to Prague. What are you looking for? I am just making breakfast. The waiter is just bringing the menu. The cat is sitting under the table. I am speaking to her but she is not looking at me. You are not listening to me! Is he working this afternoon?

6 Používáš tuhle tužku? Čekáte na mě? Kdo vyhrává? Kde se schovávají? Proč šeptáš? Proč jedeš [řídíš] tak rychle? Na čem sedíš? Buď zticha! Poslouchám zprávy. Proč máš na sobě pantofle? Na co se to díváš? Are you using this pencil? Are you waiting for me? Who is winning? Where are they hiding? Why are you whispering? Why are you driving so fast? What are you sitting at? Be quiet! I am listening to the news. Why are you wearing slippers? What are you looking at?


Stáhnout ppt "Právě chystám snídani. Právě píše úkol. Právě se díváme na televizi. Proč se mi směješ? Proč odcházíš? Těšíš se na prázdniny? Co to jíš? Kam jdeš? Jdeme."

Podobné prezentace


Reklamy Google