Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

O ZLATÉ SEKYŘE ANOTACE: Cvičení a prezentace navazují na text v metodické příručce. Motivuje k poslechu a dramatizaci pohádky. Na základě cvičení a obrázků.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "O ZLATÉ SEKYŘE ANOTACE: Cvičení a prezentace navazují na text v metodické příručce. Motivuje k poslechu a dramatizaci pohádky. Na základě cvičení a obrázků."— Transkript prezentace:

1

2 O ZLATÉ SEKYŘE

3 ANOTACE: Cvičení a prezentace navazují na text v metodické příručce. Motivuje k poslechu a dramatizaci pohádky. Na základě cvičení a obrázků se učí žáci hodnotit lidské vlastnosti. Určeno pro 1. třídu, pro období, kdy už umí žáci číst.

4 Vyber povolání, která se vyskytlo v této pohádce. Učitel, pekař, prodavač, lékař, hasič, popelář, zahradník, úředník

5 Je to tvá sekyra?

6 To není má sekera. Tato je zlatá, má byla železná. Zachoval se tesař dobře? Jak by ses zachoval ty?

7 Ano, ta je má.

8 Jakou špatnou vlastnost měl soused? Chytni ji na udičku. líný lhářchamtivý závistivý nepoctivý podvodník

9 Vyber závěr pohádky. Vodník utopil prolhaného souseda. Vodník dal sousedovi zlatou i železnou sekeru. Vodník se potopil i se sekerou a již se neukázal.

10 CITACE: www.office.microsoft.com PaedDr. Hana Mühlhauserová, METODICKÝ PRŮVODCE K ŽIVÉ ABECEDĚ, SLABIKÁŘI A PÍSANKÁM PRO 1. ROČNÍK, NOVÁ ŠKOLA


Stáhnout ppt "O ZLATÉ SEKYŘE ANOTACE: Cvičení a prezentace navazují na text v metodické příručce. Motivuje k poslechu a dramatizaci pohádky. Na základě cvičení a obrázků."

Podobné prezentace


Reklamy Google