Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Genetické inženýrství. Historie Genetické inženýrství vzniklo na počátku 70. let s novými objevy v molekulární biologii, konkrétně pak s objevením funkce.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Genetické inženýrství. Historie Genetické inženýrství vzniklo na počátku 70. let s novými objevy v molekulární biologii, konkrétně pak s objevením funkce."— Transkript prezentace:

1 Genetické inženýrství

2 Historie Genetické inženýrství vzniklo na počátku 70. let s novými objevy v molekulární biologii, konkrétně pak s objevením funkce retrovirů (což jsou RNA-viry schopné přepsat svoji RNA do DNA a tu pak včlenit do DNA hostitelské buňky). O klonování se začalo mluvit po naklonování ovce Dolly v roce 1997 Ianem Wilmutem z Roslinova institutu ve Skotsku.

3 Genetická modifikace První geneticky modifikovaný živočich, který se prodává jako domácí zvíře

4 Genetická modifikace GM Bakterií se využívá k výrobě lidského inzulínu. GM Rostlin se využívá k pěstování g.m. rostlin. GM Živočichů se využívá k úpravě gen. Kódů tj. GM Kukuřice setá Vznikne odolnost proti nemocím které dnes zabijí živočichy.

5 Použitá literatura Wikipedia : otevřená encyklopedie [online]. GNU Free, 2002-, 10. 2. 2008 v 00:55 [cit. 2008-01-06]. Čeština. Dostupný z WWW:. Evoluce života : Vznik života na Zemi [online]. [2003] [cit. 2003-04-01]. NIc dalšího není uvedeno!. Dostupný z WWW:.


Stáhnout ppt "Genetické inženýrství. Historie Genetické inženýrství vzniklo na počátku 70. let s novými objevy v molekulární biologii, konkrétně pak s objevením funkce."

Podobné prezentace


Reklamy Google