Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Rozmanitá kultura Kanadská kultura je velmi rozmanitá. Důvodem je velikost země i pestrá skladba tamějších obyvatel, kteří do Kanady přinesli vždy i část.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Rozmanitá kultura Kanadská kultura je velmi rozmanitá. Důvodem je velikost země i pestrá skladba tamějších obyvatel, kteří do Kanady přinesli vždy i část."— Transkript prezentace:

1

2 Rozmanitá kultura Kanadská kultura je velmi rozmanitá. Důvodem je velikost země i pestrá skladba tamějších obyvatel, kteří do Kanady přinesli vždy i část kultury své země. V Kanadě žijí lidé původem z Francie, Velké Británie, Číny, Španělska, Polska, Řecka Kulturní instituce Jako každá země, má i Kanada mnoho kulturních institucí. Patří mezi ně muzea, divadla,galerie a další.

3 Náboženství Ke kultuře Kanady patří také náboženství. Většina obyvatel jsou křesťané, a to jak příznivci římskokatolické církve, tak protestanti. Křesťanů je v Kanadě 77 %, 20 % obyvatel jsou ateisté, 2% jsou muslimové, 1% Židé, buddhisté, hinduisté a sikhové.

4 Sport Kanada má dva oficiální sporty – lední hokej a lakros. Lední hokej je oficiální zimní sport, je nejnavštěvovanější a nejoblíbenější. Lakros je oficiální letní sport, má kořeny u původních obyvatel země. Další oblíbené sporty jsou podobné jako na zbytku kontinentu – kanadský fotbal, baseball nebo basketball. Dále ještě cricket, curling a fotbal.Do roku 1994 byl oficiálním sportem pouze ten starší - lakros. Hlavní hokejovou soutěží země je NHL, lakrosovým šampionátem je pak NLL. Díky svému chladnému klimatu se v Calgary konaly zimní olympijské hry v roce 1988 a v roce 2010 ve Vancouveru. V Montrealu se v roce 1976 konaly i letní olympijské hry.

5 Zimní olympijské hry 2010 Zimní olympijské hry jsou vrcholným svátkem všech sportovců a milovníků zimních sportů. Zimní olympijské hry se konaly poprvé v roce 1924 ve francouzském Chamonix a od té doby se konají každé 4 roky. Poslední olympijské hry se konaly v italském Turíně. 21. hry se budou konat ve Vancouveru.

6

7

8

9

10

11

12

13 https://www.google.cz/search?q=sporty+v+kanade&hl=cs&source=lnm s&ei=RT2QT_H1DYjKsgbG6ZzDBA&sa=X&oi=mode_link&ct=mode &cd=1&ved=0CC4Q_AUoAA&biw=1280&bih=89 http://cs.wikipedia.org/wiki/Kanada


Stáhnout ppt "Rozmanitá kultura Kanadská kultura je velmi rozmanitá. Důvodem je velikost země i pestrá skladba tamějších obyvatel, kteří do Kanady přinesli vždy i část."

Podobné prezentace


Reklamy Google