Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Bechyně …tip na výlet. Obsah  Kde a čím Dopravní spojení  Co a proč bližší tipy  Obeznámení město Bechyně  Obrázky inspirace.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Bechyně …tip na výlet. Obsah  Kde a čím Dopravní spojení  Co a proč bližší tipy  Obeznámení město Bechyně  Obrázky inspirace."— Transkript prezentace:

1 Bechyně …tip na výlet

2 Obsah  Kde a čím Dopravní spojení  Co a proč bližší tipy  Obeznámení město Bechyně  Obrázky inspirace

3 Kde?  V jižních Čechách, nedaleko města Tábor a Týn nad Vltavou. Najdeme na soutoku Lužnice a říčky Smutná.  GPS 49.298452,14.475823 (infocentrum)

4 Čím a jak?  Vlakem Cesta vlakem do Bechyně trvá z Prahy zhruba 2,5 hodiny. Přestupovat se musí zpravidla v Táboře, v Bechyni je konečná stanice.  Autobusem Cesta autobusem z Prahy trvá 2-2,5 hodiny. Přestupuje se většinou v Táboře, jezdí však i přímé spoje.  Autem lze do Bechyně dojet také za 2 hodiny

5 Místa: Zámek  Bechyňský zámek se vypíná na úzké ostrožně, chráněné ze tří stran hlubokými zářezy Lužnice a říčky Smutné.  Přemysl Otakar II. – nechal vybudovat kamenný hrad  Štarnberkové: goticky přestavěný  Petr Vok z Rožmberka: stavební úpravy do dnešní podoby  Zámek má velkou zahradu ve které jsou pávy a kozy. Ze zahrady je velký výhled.

6 Místa: Bechyňská Duha  Železobetonový most přes Lužnici  Prodloužena dráha Elinka (Elektrické linky) přes do města.  Na stavbě bylo zaměstnáno na 400 osob, z toho 14 montérů a strojníků, 17 kovářů a zámečníků, 56 tesařů a kolářů, 30 betonářů a zedníků, zbytek tvořili ostatní dělníci různých oborů. Dodnes budí úžas rychlý a plynulý postup stavby.  Výška mostu od hladiny řeky je 5O metrů.

7 Náměstí, klášter se zahradou a železnice  Náměstí Velké nedávno zrekonstruované náměstí.  Klášter se zahradou Klášter Bechyně stojí na skále nad řekou Lužnicí. Klášter Bechyně stojí na skále nad řekou Lužnicí. Součástí areálu je i klášterní zahrada s možností příjemného posezení a krásným výhledem na údolí Lužnice Součástí areálu je i klášterní zahrada s možností příjemného posezení a krásným výhledem na údolí Lužnice.  Železnice Železnice na trase Tábor - Bechyně byla postavena jako první elektrifikovaná dráha na území Rakouska Uherska. Železnice na trase Tábor - Bechyně byla postavena jako první elektrifikovaná dráha na území Rakouska Uherska.

8 Další zajímavosti  Osobosti František Křižík  Podílel se na stavbě Elinky Karel Kryl  Studoval Střední průmyslovou školu keramickou v Bechyni  Keramika Výše zmíněná keramická škola Keramická továrna 3 soukromé keramické dílny

9 Lázně  Co se v nich léčí? Nemoci pohybového ústrojí Nemoci nervové  Lázně Bechyně jsou jedny z nejstarších lázní v Čechách.

10 Zářečí  Za řekou se nachází část města Zářečí

11 Obrázky

12 Stručná historie města Bechyně  Bechyně byla založena Janem Lucemburským kolem roku 1323  Nejvýznamnější majitelé Bechyně byli Šternberkové, na které upomínají náhrobní kameny v klášterním kostele.  Nyní má asi 6 000 obyvatel a je proslulá zejména lázeňstvím a výrobou keramiky.

13 Zdroje  http://www.lazne-bechyne.cz/ http://www.lazne-bechyne.cz/  http://www.penzionelektra.cz/ http://www.penzionelektra.cz/  http://www.atlasceska.cz/ http://www.atlasceska.cz/  http://rozhledny.kohl.cz/ http://rozhledny.kohl.cz/  http://www.geocaching.com/ http://www.geocaching.com/  http://www.cestykrajem.cz/ http://www.cestykrajem.cz/  http://www.mestobechyne.cz/ http://www.mestobechyne.cz/  www.geolocation.ws www.geolocation.ws  www.facebook.com www.facebook.com  www.aktivniseniori.cz www.aktivniseniori.cz  cestovani.idnes.cz cestovani.idnes.cz  www.panstvi-bechyne.cz www.panstvi-bechyne.cz  www.zelpage.cz www.zelpage.cz  www.tipynavylet.cz www.tipynavylet.cz  www.fototuristika.cz www.fototuristika.cz

14 Děkuji za pozornost!


Stáhnout ppt "Bechyně …tip na výlet. Obsah  Kde a čím Dopravní spojení  Co a proč bližší tipy  Obeznámení město Bechyně  Obrázky inspirace."

Podobné prezentace


Reklamy Google