Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní škola Karviná – Nové Město tř. Družby 1383 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT VY_12_INOVACE_11_6TR_INF Autor: Mgr. David Ryška.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní škola Karviná – Nové Město tř. Družby 1383 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT VY_12_INOVACE_11_6TR_INF Autor: Mgr. David Ryška."— Transkript prezentace:

1 Základní škola Karviná – Nové Město tř. Družby 1383 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT VY_12_INOVACE_11_6TR_INF Autor: Mgr. David Ryška

2 Název vzdělávacího materiáluPřídavné karty a optická mechanika Číslo vzdělávacího materiáluVY_12_INOVACE_11_6TR_INF Číslo šablonyI/2 AutorRyška David, Mgr. Ročník6. dle zařazení v ŠVP Vyučovaný předmět dle ŠVPInformatika TémaKarty, konektory Očekávaný výstupŽák rozlišuje základní charakteristické jednotky popisující hardware Anotace (způsob použití) Inovovaný výukový materiál slouží k seznámení žáků s nejdůležitějšími informacemi přídavných kartách Datum vytvořeníZáří 2012 Druh výukového materiáluPrezentace v PowerPointu Klíčová slovaGrafický adaptér, zvuková a síťová karta, mechanika CD a DVD Rozvíjené klíčové kompetenceKompetence k učení a k řešení problémů Použitá literatura a zdrojeViz poslední snímek CZ.1.07/1.4.00/21.3526 – EU Peníze školám METODICKÝ LIST VÝUKOVÉHO MATERIÁLU

3 grafickou kartou Nazýváme ho také grafickou kartou či videoadaptérem. Má za úkol vytvářet grafický výstup na monitoru, tzn., že převádí informace z „počítače“ na monitor. Důležitá je i velikost grafické paměti, která se počítá od desítek až po stovky MB. Grafická karta se zasunuje do daného slotu základní desky a to tak, aby její konektory byly přístupné zvenčí.

4 Zvukovou kartu potřebujeme k vytváření a poslechu hudby či zvuků. Zasunuje se také jako grafická karta do příslušného slotu tak, aby přední stěna s konektorem byla přístupná zvenčí. Do konektorů se zapojují vstupní či výstupní zařízení zvukové karty – např. do růžového konektoru zapojíme mikrofon do zeleného sluchátka (reproduktor).

5 Je nezbytná součást vybavení počítače. CDDVD Blue-ray mechaniky Jde o mechaniky CD a DVD, co se týče těch novějších, pak je to Blue-ray mechaniky. laserového světla Pracují na principu laserového světla, tzn. laserový paprsek světla čte či zaznamenává data z optického disku (DVD, CD, Blue-ray disku). vypalovat = vypalovací mechaniky Mechaniky umí nejen číst DVD či CD, ale také na ně zapisovat neboli vypalovat = vypalovací mechaniky.

6 Pomocí síťové karty připojíme počítač k lokální počítačové síti. Připojuje se k základní desce počítače. Síťovou kartu potřebujete i doma, pokud chcete mít zapojené dva počítače do vlastní „sítě“ či k internetu.

7 1. Jak se jmenuje karta, která převádí informace z „počítače“ na monitor? grafická 2. Kterou kartu potřebujeme k tomu, abychom si z PC poslechli hudbu? 3. Kterou kartu potřebujeme mít v PC, pokud chceme být připojeni k internetu? zvukovou síťovou

8 INTERNET:  [cit.2012-09-08]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:


Stáhnout ppt "Základní škola Karviná – Nové Město tř. Družby 1383 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT VY_12_INOVACE_11_6TR_INF Autor: Mgr. David Ryška."

Podobné prezentace


Reklamy Google