Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní škola Karviná – Nové Město tř. Družby 1383 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT VY_12_INOVACE_20_6TR_INF Autor: Mgr. David Ryška.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní škola Karviná – Nové Město tř. Družby 1383 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT VY_12_INOVACE_20_6TR_INF Autor: Mgr. David Ryška."— Transkript prezentace:

1 Základní škola Karviná – Nové Město tř. Družby 1383 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT VY_12_INOVACE_20_6TR_INF Autor: Mgr. David Ryška

2 Název vzdělávacího materiáluSoubory, složky, adresáře Číslo vzdělávacího materiáluVY_12_INOVACE_20_6TR_INF Číslo šablonyI/2 AutorRyška David, Mgr. Ročník6. dle zařazení v ŠVP Vyučovaný předmět dle ŠVPInformatika TémaSoubory, složky, adresáře Očekávaný výstupŽák se orientuje ve struktuře ukládání dat, chápe nutnost logické struktury ukládání dat Anotace (způsob použití)Inovovaný výukový materiál slouží k seznámení žáků s pojmenováním souboru Datum vytvořeníZáří 2012 Druh výukového materiáluPrezentace v PowerPointu Klíčová slovaAdresář, obrázek Rozvíjené klíčové kompetenceKompetence k učení a k řešení problémů Použitá literatura a zdrojeMS Office CZ.1.07/1.4.00/21.3526 – EU Peníze školám METODICKÝ LIST VÝUKOVÉHO MATERIÁLU

3 Slovo soubor budete při práci s PC používat velmi často. fotografie, obrázek, dopis Je to základní nosič informace (např. fotografie, obrázek, dopis aj.). jménem s příponou Soubor je ucelená informace, která je označena jménem s příponou.

4 strom.jpg Název souboru Tečka Tečka odděluje název souboru od přípony souboru. Přípona souboru Přípona souboru – charakterizuje typ, jestli se jedná o textový soubor, obrázek aj.

5 dum.jpg znacky.docx vlnovka.pptx cukrovi.xlsx obrázek Word - textový soubor PowerPoint - prezentace Excel – tabulkový soubor

6 Pomocí přípony souboru zjisti, o jaký typ souboru se jedná: 1.pes.jpg 2.matematika.docx 3.vysledne_znamky.xlsx 4.karvina.pptx obrázek Word – textový soubor Excel – tabulkový soubor PowerPoint - prezentace

7 1. Utvořte složku „FOTKY“ na plochu. 2. Do složky „FOTKY“ vytvoř složky „2012“ a „2013“ 3. Do složky „2012“ vytvoř složku „narozeniny“ a do složky „2013“ tři složky: „dovolená“, „výlety“, „akce“ 4. Složku „FOTKY“ přejmenuj na „FOTOGRAFIE“ 5. Smaž složku „akce“.


Stáhnout ppt "Základní škola Karviná – Nové Město tř. Družby 1383 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT VY_12_INOVACE_20_6TR_INF Autor: Mgr. David Ryška."

Podobné prezentace


Reklamy Google