Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Opakování - zrak, sluch 1)Jak se nazývají tři vrstvy tvořící stěnu oka? 2)K čemu slouží řasnaté tělísko? 3)Kudy vstupuje světlo do oka a čím je regulováno.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Opakování - zrak, sluch 1)Jak se nazývají tři vrstvy tvořící stěnu oka? 2)K čemu slouží řasnaté tělísko? 3)Kudy vstupuje světlo do oka a čím je regulováno."— Transkript prezentace:

1

2 Opakování - zrak, sluch 1)Jak se nazývají tři vrstvy tvořící stěnu oka? 2)K čemu slouží řasnaté tělísko? 3)Kudy vstupuje světlo do oka a čím je regulováno jeho množství? 4)K čemu slouží tyčinky a k čemu čípky? 5)Jak se nazývá bod na sítnici, kde vychází zrakový nerv? 6)Jak se nazývá změna tvaru oční čočky? 7)Čím je vyplněn vnitřek oka? 8)Jaké funkce má spojivkový vak? 9)Z jakých částí se skládá slzní aparát a kde se tyto části nachází? 10)Jak se projevuje krátkozrakost?

3 11)Co tvoří vnější ucho? 12)K čemu slouží ušní maz? 13)Čím je odděleno vnější a střední ucho? 14)Jak se nazývají sluchové kůstky? 15)Jak je spojeno střední ucho s nosohltanem a proč? 16)Kde se nachází vnitřní ucho? 17)K čemu slouží blanitý hlemýžď? 18)Jak nás ovlivňuje hlučné prostředí? 19)Pomocí čeho vnímáme rovnováhu?

4 Opakování - zrak, sluch 1)Jak se nazývají tři vrstvy tvořící stěnu oka? - bělima, cévnatka, sítnice 2)K čemu slouží řasnaté tělísko? - je na něm zavěšena čočka, ovládá její akomodaci 3)Kudy vstupuje světlo do oka a čím je regulováno jeho množství? - vstupuje zornicí, regulováno je duhovkou 4)K čemu slouží tyčinky a k čemu čípky? - tyčinky - odstíny šedi, vidění za šera - čípky - barevné vidění 5)Jak se nazývá bod na sítnici, kde vychází zrakový nerv? - slepá skvrna 6)Jak se nazývá změna tvaru oční čočky? - akomodace 7)Čím je vyplněn vnitřek oka? - sklivcem 8)Jaké funkce má spojivka? - funkci ochrannou (mechanicky, sídlo imunitních buněk), sekreční (produkce hlenu), usnadňuje pohyb oka 9)Z jakých částí se skládá slzní aparát a kde se tyto části nachází? - slzná žláza - vně nad okem - slzný kanálek - na vnitřní straně 10)Jak se projevuje krátkozrakost? - neostrým viděním na dálku, obraz dopadá před sítnici

5 11)Co tvoří vnější ucho? - boltec a vnější zvukovod 12)K čemu slouží ušní maz? - zachytává nečistoty 13)Čím je odděleno vnější a střední ucho? - bubínkem 14)Jak se nazývají sluchové kůstky? - kladívko, kovadlinka a třmínek 15)Jak je spojeno střední ucho s nosohltanem a proč? - Eustachovou trubicí, vyrovnání tlaku a čištění středouší 16)Kde se nachází vnitřní ucho? - v kostěném labyrintu kosti skalní 17)K čemu slouží blanitý hlemýžď? - k převodu vlnění na nervový signál 18)Jak nás ovlivňuje hlučné prostředí? - ničí vláskové buňky a tím i sluch 19)Pomocí čeho vnímáme rovnováhu? - pomocí polokruhovitých kanálků


Stáhnout ppt "Opakování - zrak, sluch 1)Jak se nazývají tři vrstvy tvořící stěnu oka? 2)K čemu slouží řasnaté tělísko? 3)Kudy vstupuje světlo do oka a čím je regulováno."

Podobné prezentace


Reklamy Google