Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vybavení lékárničky Co by mělo být v každé lékárničce? Zkuste si povědět, k jakému účelu můžete jednotlivé věci použít. Vypracovala: Mgr. Miloslava Tremlová.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vybavení lékárničky Co by mělo být v každé lékárničce? Zkuste si povědět, k jakému účelu můžete jednotlivé věci použít. Vypracovala: Mgr. Miloslava Tremlová."— Transkript prezentace:

1 Vybavení lékárničky Co by mělo být v každé lékárničce? Zkuste si povědět, k jakému účelu můžete jednotlivé věci použít. Vypracovala: Mgr. Miloslava Tremlová

2 1) JODISOL nebo SEPTONEX K ošetření drobných kožních poranění (oděrek, řezných a tržných ran, drobných popálenin) nevyžadujících chirurgické ošetření.

3 2) Ophtal Používá se při nepříjemných pocitech v oku, jako je např. pálení, řezání a svědění, při lehčích formách zánětů spojivek a k odstranění cizích tělísek ze spojivkového vaku.

4 3) Gáza K ochraně a krytí poraněných míst na kůži.

5 4) Náplast cívková K fixaci obvazů.

6 5) Rychloobvaz Náplast na drobná poranění kůže.

7 6) Obinadlo a obinadlo škrtící K fixaci poraněných částí těla. Pomáhá zastavit masivní krvácení z pažní či stehenní tepny.

8 7) Sterilní obvaz K ošetření běžných ran.

9 8) Trojcípý šátek Pro fixaci končetin, především paží a hlavy při zhmožděninách a zlomeninách.

10 9) Vata obvazová skládaná Vhodná jako podkladový materiál obinadel při fixaci zlomenin.

11 10) Pinzeta K vytažení třísky nebo klíštěte.

12 11) Resuscitační rouška K dýchání z úst do úst bez přímého styku zachránce s postiženým. Snižuje riziko přenosu infekcí.

13 12) Chirurgické rukavice K zajištění sterilního prostředí při ošetřování ran.

14 13) Teploměr K měření tělesné teploty.

15 Použité odkazy: lekarna.cz/index.php?cmd=show&imageID=701&title=JODISOL%20ROZTOK%20sprej%2075%20g lekarna.cz/index.php?cmd=show&imageID=701&title=JODISOL%20ROZTOK%20sprej%2075%20g html html Chirurgicke-rukavice-LOON-baleni-100ks Chirurgicke-rukavice-LOON-baleni-100ks placed-in-vein-chills-the-blood placed-in-vein-chills-the-blood 3e2f0b457dbd58eae0 3e2f0b457dbd58eae0


Stáhnout ppt "Vybavení lékárničky Co by mělo být v každé lékárničce? Zkuste si povědět, k jakému účelu můžete jednotlivé věci použít. Vypracovala: Mgr. Miloslava Tremlová."

Podobné prezentace


Reklamy Google