Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ČLOVĚK ZRUČNÝ (HOMO HABILIS) Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Jana Jančová. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ČLOVĚK ZRUČNÝ (HOMO HABILIS) Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Jana Jančová. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN:"— Transkript prezentace:

1 ČLOVĚK ZRUČNÝ (HOMO HABILIS) Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Jana Jančová. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

2 Časové určení – 3 000 000 – 1 500 000 let Místo výskytu – Afrika

3 Vzhled Malá postava Nízké čelo Malý mozek Silné oblouky nad očima Zapadlé oči Nízký a široký nos Bez brady

4

5 Lebka člověka zručného

6 Způsob obživy Sběr plodů (semen, bobulí, ovoce) Chytání drobných živočichů (ještěrek, hlododavců, želv) Žili v tlupách pod převisy skal a v přístřeší z větví

7 Převisy skal

8 Nástroje, nářadí, zbraně Úštěpy, dřevěné klacky, kameny Byli schopni jednoduše přemýšlet a vyrobit jednoduchý nástroj Příležitostně využívali oheň Dorozumívali se posunky, zvuky (=zárodky řeči)

9 Zdroje Všechny uveřejněné odkazy jsou dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Spreading_homo_sapiens.jpg http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Homo_habilis-2.JPG http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Homo_habilis.svg http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Path_below_Raven_Crag_-_geograph.org.uk_-_1535685.jpg http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Honeycomb_Rock_at_Elgol_-_geograph.org.uk_-_400296.jpg


Stáhnout ppt "ČLOVĚK ZRUČNÝ (HOMO HABILIS) Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Jana Jančová. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN:"

Podobné prezentace


Reklamy Google