Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Nové modulové výukové a inovativní programy - zvýšení kvality ve vzdělávání Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Nové modulové výukové a inovativní programy - zvýšení kvality ve vzdělávání Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem."— Transkript prezentace:

1 Nové modulové výukové a inovativní programy - zvýšení kvality ve vzdělávání Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ ZŠ, Týn nad Vltavou, Malá Strana CZ.1.07/1.1.10/

2 Dějepis 6. ročník Věra Branšovská

3 Starověké Řecko Počátkem 2. tisíciletí př. Kr. začaly do Řecka pronikat Kočovné kmeny Achájů.

4 Achájové pastevci žijící na nižší kulturní úrovni než původní obyvatelé. Od původních obyvatel přejali: způsob života písmo

5 Achájové Osídlili Peloponéský poloostrov. Středisky Achájů byla OPEVNĚNÁ sídla.K nejvýznamnějším centrům patřily MYKÉNY.

6 Mykény Byly sídlem rodové šlechty tzv. aristokracie. Hradby byly 9 metrů tlusté,sestavené z kamenných kvádrů až 10 tun těžkých.

7 Achájové byli: rolníci, obchodníci a řemeslníci. Uměli vyrábět z mědi a bronzu: dýky sekery dláta

8 Achájové - obchodníci Za obchodem se plavili: na ostrovy v Egejském moři na pobřeží Malé Asie na Krétu do Egypta Dováželi obilí, vyváželi olivový olej.

9 Dórové Ve století př. Kr. začaly do Řecka pronikat kmenyDÓRŮ. Žili dosud v rodové společnosti. Věnovali se primitivnímu zemědělství a pastevectví.

10 Dórové Jen málo obyvatel se věnovalo řemeslu  1) rozvoj výroby v Řecku se POZASTAVIL 2) USTAL i zámořský obchod

11 Dórové Měli VŠAK ŽELEZNÉ zbraně, proti kterým byly bronzové meče Achájů bezmocné.

12 Dórové Neúprosně prošli Řeckem a na dlouhá staletí po nich zůstaly jen: trosky zkáza

13 Zdroje: Pavel Augusta, František Honzák Dějiny starověkého Řecka a Říma učebnice pro ZŠ Nakladatelství práce s.r.o., Praha 1994 www. google.cz


Stáhnout ppt "Nové modulové výukové a inovativní programy - zvýšení kvality ve vzdělávání Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem."

Podobné prezentace


Reklamy Google