Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Martina Burgetová Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Operačního programu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Martina Burgetová Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Operačního programu."— Transkript prezentace:

1 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Martina Burgetová Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Projekt MŠMT ČREU PENÍZE ŠKOLÁM Číslo projektuCZ.1.07/1.4.00/21.2146 Název projektu školyInovace ve vzdělávání na naší škole ZŠ Studánka Šablona III/2Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Sada č. XVI Identifikátor sady: VY_32_INOVACE_Sada XVI _ ČJ, DUM 9 Vzdělávací oblast: Jazyk a jazyková komunikace Vzdělávací obor: Český jazyk

2 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Martina Burgetová Název: Mikulášské čtení Autor: Mgr. Martina Burgetová Stručná anotace: Čtení s porozuměním. Čtenářský list s úkoly určený pro žáky 2.ročníku. Skládá se z textu a pracovního listu. Jedná se o čtení s porozuměním a následným vyplněním úkolů, které se vztahují k textu. Opakování probraného učiva o slovu, větě, druhu vět a abecedě. Metodické zhodnocení: Nejprve proběhlo společné čtení. Následně dostal každý žák pracovní list s úkoly. Po vypracování úkolů se žáci rozdělili do skupin a společně se pokusili náš příběh dovyprávět. Odpilotováno dne 5.12.2011 ve třídě 2.C.

3 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Martina Burgetová Mikulášské čtení Magdalenka, Klárka a Ondra se už moc těšili na Mikuláše. Kdy k nám konečně přijde? Ptaly se děti každý den rodičů. Už zítra měl přijít vytoužený den. Děti na koledu pozvaly také Nikolku, Františka, Radečka, Terezku a Dominika. Pro Mikuláše si připravily krásné básničky: Mikuláš ztratil plášť, Zimní dopis, Čert a koza a Sněhulák. Budou se naše básničky líbit čertům? Nestrčí nás do pytle? Obávaly se děti. A jak myslíte, děti, že to všechno dopadlo?

4 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Martina Burgetová 1.Urči počet slov v 1.větě ___________ 2.Najdi věty tázací a podtrhni je zelenou pastelkou. 3.Urči druhy vět: 1.věta je věta _____________________ Poslední věta je věta _______________ 4. Podtrhni žlutě názvy básniček, které si děti připravily pro Mikuláše, anděla a čerta 5. Vypiš 3 slova jednoslabičná________________________ 6. Vypiš 1 slovo čtyřslabičné__________________________ 7. Dej do modrého kroužku jména všech dětí a zapiš je na linky v abecedním pořádku. _________________________________________________________________ 8. Koho děti netrpělivě očekávaly a už se na ně moc těšily? _________________________________________________________________ 9. Pokuste se společně ve skupinách dovyprávět náš mikulášský příběh.

5 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Martina Burgetová Mikulášské čtení Magdalenka, Klárka a Ondra se už moc těšili na Mikuláše, anděla a čerta. Kdy k nám konečně přijde? Ptaly se děti každý den rodičů. Už zítra měl přijít vytoužený den. Děti na koledu pozvaly také Nikolku, Františka, Radečka, Terezku a Dominika. Mikuláš ztratil plášť, Zimní dopis, Čert Pro Mikuláše si připravily krásné básničky: Mikuláš ztratil plášť, Zimní dopis, Čert a koza a Sněhulák. a koza a Sněhulák. Budou se naše básničky líbit čertům? Nestrčí nás do pytle? Obávaly se děti. A jak myslíte, děti, že to všechno dopadlo? Řešení

6 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Martina Burgetová 1.Urči počet slov v 1.větě : 10 2.Najdi věty tázací a podtrhni je zelenou pastelkou. 3.Urči druhy vět: 1.věta je věta oznamovací. Poslední věta je věta tázací. 4. Podtrhni žlutě názvy básniček, které si děti připravily pro Mikuláše, anděla a čerta 5. Vypiš 3 slova jednoslabičná: moc, čert, den 6.Vypiš 1 slovo čtyřslabičné : Magdalenka 7. Dej do modrého kroužku jména všech dětí a zapiš je na linky v abecedním pořádku. Dominik, František, Klárka, Magdalenka, Nikolka, Ondra, Radeček, Terezka _________________________________________________________________ 8. Koho děti netrpělivě očekávaly a už se na ně moc těšily? Mikuláše, anděla a čerta 9. Pokuste se společně ve skupinách dovyprávět náš mikulášský příběh. Řešení

7 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Martina Burgetová Uveřejněné odkazy [cit. 2011-12-02] Odkaz na veškerý obrázkový materiál dostupný pod licencí Microsoft Office http://office.microsoft.com/cs-cz/images/?CTT=97


Stáhnout ppt "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Martina Burgetová Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Operačního programu."

Podobné prezentace


Reklamy Google