Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Shakira. Rodné jméno Shakira Isabel Mebarak Ripoll Jinak zvanáShakira PřezdívkaShaki, Shak Narození 2. února 1977 (37 let) Barranquilla, Kolumbie PůvodKolumbie.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Shakira. Rodné jméno Shakira Isabel Mebarak Ripoll Jinak zvanáShakira PřezdívkaShaki, Shak Narození 2. února 1977 (37 let) Barranquilla, Kolumbie PůvodKolumbie."— Transkript prezentace:

1 Shakira

2 Rodné jméno Shakira Isabel Mebarak Ripoll Jinak zvanáShakira PřezdívkaShaki, Shak Narození 2. února 1977 (37 let) Barranquilla, Kolumbie PůvodKolumbie Žánry Pop-music, Latin,music, Rock music, World music Povolání zpěvačka, skladatelka, producentka, filantropka, tanečnice, herečka, režisérka hudebních videoklipů Základní informace:

3 Po otci je Libanonka a po matce Kolumbijka. Její matka se jmenuje Nidia del Carmen Ripoll Torrado (má katalánské a italské předky) a otec se jmenuje William Mebarak Chadid. Narodila se ve městě Barranquilla v Kolumbii, kde podle vlastních slov vyrůstala v libanonské a italské Shakira, což znamená v arabštině „vděčná“ ( شاكرة, šakira), dostala jméno po své babičce. DĚTSTVÍ A POČATEK KARIÉRY:

4 Shakira Isabel Mebarak Ripoll [šakyra izabel mebarak ripoj] (* 2. února 1977, Barranquilla, Kolumbie), používající své první jméno Shakira jako umělecké, je kolumbijská zpěvačka, autorka textů a písní a producentka. Je také jedinou z této země, které se podařilo dostat na vrchol hitparád Billboard Hot 100 a UK Singles Chart. SHAKIRA

5 Jednoho dne u Shakiry doma zazvonil policejní úředník a oznámil rodině, že Shakiřin bratr se zabil při nehodě na motorce. To Shakiru inspirovalo k napsání své první písně „Tus Gafas Oscuras“ (Tvé tmavé brýle), která popisovala zármutek jejího otce.

6 Její debutové album se jmenovalo Magía (Magie) a Shakira ho nahrála v roce 1991, když jí bylo patnáct. Album si komerčně moc dobře nevedlo, prodalo se ho necelých tisíc kusů. Poté v roce 1993 vydala album Peligro (Nebezpečí). Toto album bylo přijato lépe než debut, ovšem bylo znovu komerčním

7 Osobní život: V současné době tvoří pár s přesně o deset let mladším španělským fotbalistou FC Barcelona Gerardem Piquém. 22. ledna 2013 ve 21:36 hodin se jim narodil jejich první společný syn, chlapeček Milan Pigue Mebarak ve španělské Barceloně. Shakira pojmenovala svého syna po italském městě módy Milán. Shakira s rodinou.

8 http://cs.wikipedia.org/wiki/Shakira http://www.fotosdefamosas.com.br/fam osa/Shakira-63 http://www.karaoketexty.cz/fotky/shakir a-3650/65436 http://www.topnews.in/light/shakira- named-most-popular-latin-musician- 224016 http://www.fotosdefamosas.com.br/fam osa/Shakira-46 ZDROJE : http://en.wikipedia.org/wiki/Waka_Waka_%28 This_Time_for_Africa%29 10.6.14 9.6.14 10.6.14 9.6.14 10.6.14 9.6.14

9 HUDBA: HUDBU SE JMENEMLa La La (Spanish Version ) NAZPÍVALA SHAKIRA. HEZKÝ ZBYTEK DNE PŘEJE SHAKIRA.


Stáhnout ppt "Shakira. Rodné jméno Shakira Isabel Mebarak Ripoll Jinak zvanáShakira PřezdívkaShaki, Shak Narození 2. února 1977 (37 let) Barranquilla, Kolumbie PůvodKolumbie."

Podobné prezentace


Reklamy Google