Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní škola Karviná – Nové Město tř. Družby 1383 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT VY_12_INOVACE_01_6TR_INF Autor: Mgr. David Ryška.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní škola Karviná – Nové Město tř. Družby 1383 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT VY_12_INOVACE_01_6TR_INF Autor: Mgr. David Ryška."— Transkript prezentace:

1 Základní škola Karviná – Nové Město tř. Družby 1383 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT VY_12_INOVACE_01_6TR_INF Autor: Mgr. David Ryška

2 Název vzdělávacího materiáluBezpečnost v počítačových učebnách, hygiena při práci s PC Číslo vzdělávacího materiáluVY_12_INOVACE_01_6TR_INF Číslo šablonyI/2 AutorRyška David, Mgr. Ročník6. dle zařazení v ŠVP Vyučovaný předmět dle ŠVPInformatika TémaBezpečnost v počítačových učebnách, hygiena při práci s počítačem Očekávaný výstupŽák dodržuje pravidla práce s PC Anotace (způsob použití)Inovovaný výukový materiál slouží k seznámení žáků bezpečností a hygienou práce u počítačů Datum vytvořeníZáří 2012 Druh výukového materiáluPrezentace v PowerPointu Klíčová slovaBezpečnost a hygiena práce u PC, bezpečnostní zásady, umístění monitoru Rozvíjené klíčové kompetenceKompetence k učení a k řešení problémů Použitá literatura a zdrojeViz poslední snímek CZ.1.07/1.4.00/21.3526 – EU Peníze školám METODICKÝ LIST VÝUKOVÉHO MATERIÁLU

3 1.Nezasahujte do nepřístupných částí počítače! 2.Nesnažte se připojit sami vytažené kabely z počítače! 3.Nezakrývejte mřížky a otvory sloužící k větrání počítače! 4.Manipulaci s elektroinstalací by měla provádět pouze oprávněná osoba, tedy vyučující!

4 1.Umístění monitoru Monitor by měl být umístěn tak, aby se v něm neodráželo světlo. Neměl by být čelem ani zády k oknu. Pokud musí být u okna, tak bokem. V případě, že na něj svítí slunce, pořiďte si do oken žaluzie či rolety.

5 2. Zdravá záda

6 1.Když začne hořet počítač, můžeme ho hasit vodou? 2.Je večer. Sedím v místnosti, ve které je tma. Bude monitor jediným zdrojem světla v místnosti? 3.Jak daleko od očí by měl být umístěn monitor? 4.Můžu mít dle správných norem, při práci s počítačem, nohy na stole? 5.Myslíte si, že je potřeba se u sezení při počítači občas protáhnout?

7 1.Ne! Elektrická zařízení nehasíme vodou. 2.Ne! Rozsvítím lampičku namířím na jiné stěny či do stropu, aby monitor nebyl jediným zdrojem světla. 3.Monitor by měl být umístěn ve vzdálenosti minimálně 50 cm od očí. 4.Ne. 5.Určitě ano! Měli bychom si hlídat správné sezení, protáhnout si hlavu, ramena, záda.

8  KOVÁŘOVÁ, Libuše. Informatika pro základní školy – 1. díl. Kralice na Hané, druhé vydání: Computer Media, 2009. ISBN: 978-80-7402-015-5. S. 24 - 27.


Stáhnout ppt "Základní škola Karviná – Nové Město tř. Družby 1383 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT VY_12_INOVACE_01_6TR_INF Autor: Mgr. David Ryška."

Podobné prezentace


Reklamy Google