Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Austrálie – „země protinožců.“ Seřaď sedm světadílů, které jsou na Zemi, od největšího k nejmenšímu. Kolikátá je Austrálie? Asie, Afrika, Severní Amerika,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Austrálie – „země protinožců.“ Seřaď sedm světadílů, které jsou na Zemi, od největšího k nejmenšímu. Kolikátá je Austrálie? Asie, Afrika, Severní Amerika,"— Transkript prezentace:

1 Austrálie – „země protinožců.“ Seřaď sedm světadílů, které jsou na Zemi, od největšího k nejmenšímu. Kolikátá je Austrálie? Asie, Afrika, Severní Amerika, Jižní Amerika, Antarktida, Evropa, Austrálie

2 Rozhodni, na kterých dvou polokoulích Austrálie leží. Jižní a východní. Pozor!!!!! Mapa nahoře má sever dole

3 Nakresli si obrys Austrálie a doplň: 2 oceány, které omývají Austrálii Yorský poloostrov Arnhemská Země Carpentarský záliv Velký australský záliv Tasmánie Významná rovnoběžka procházející světadílem

4

5 Do obrysové mapy Austrálie zakresli: Velké předělové pohoří Australské Alpy Austrálie připomíná tvarem svého povrchu Na JV Austrálie najdi a zakresli 2 řeky (nápověda Galdirn, Rymaru)

6 Většina Austrálie trpí nedostatkem srážek – občasné toky se nazývají creeky [kríky] – obdobně mají v Africe vádí. Ve vnitrozemí jsou zdrojem vody artézské studně.

7 Podnebí a vegetace Většina území Austrálie má tropické podnebí – rovníkové na SV, střídavě vlhké i suché. Jaké vegetační pásy zde tedy jsou? Jižní část Austrálie má subtropické klima. Srážky přichází od severovýchodu. Proč je tedy vnitrozemí tak suché? Která část Austrálie bude nejvíce obydlená a proč?

8 Ayersova skála - Uluru

9 Zvířata Austrálie Ježura Koala

10 Klokan rudý

11 Pes dingo Ptakopysk

12 Pštros emu

13 Termitiště Tasmánský čertPapoušek kakadu


Stáhnout ppt "Austrálie – „země protinožců.“ Seřaď sedm světadílů, které jsou na Zemi, od největšího k nejmenšímu. Kolikátá je Austrálie? Asie, Afrika, Severní Amerika,"

Podobné prezentace


Reklamy Google