Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Zuzana Řípová Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Operačního programu Vzdělávání.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Zuzana Řípová Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Operačního programu Vzdělávání."— Transkript prezentace:

1 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Zuzana Řípová Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Projekt MŠMT ČREU PENÍZE ŠKOLÁM Číslo projektuCZ.1.07/1.4.00/21.2146 Název projektu školyInovace ve vzdělávání na naší škole ZŠ Studánka Šablona III/2Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Sada č. XIX Identifikátor sady: VY_32_INOVACE_Sada XIX _ M, DUM 13 Vzdělávací oblast: Matematika a její aplikace Vzdělávací obor: Matematika Název: Obvod trojúhelníku Autor: Zuzana Řípová Stručná anotace: Výuková prezentace a pracovní list pro 4.ročník Metodické zhodnocení: Žáci se seznámí se vzorci pro výpočet obvodu obdélníka a aplikují je na zadané příklady Odpilotováno: 2.4.2012 ve 4.A.

2

3 Trojúhelník má ___ strany. Trojúhelník má ___ vrcholy. Spočítej všechny trojúhelníky: 3 3

4 V obrazcích se skrývá 24 trojúhelníků.

5 Obvod trojúhelníku je součet délek všech jeho stran. Obvod trojúhelníku značíme o. Strany a délky trojúhelníku můžeme označit písmeny malé abecedy. Strana a leží proti vrcholu A. Strana b leží proti vrcholu B. Strana c leží proti vrcholu C. o = + + a c b a b c A B C

6 Vypočítej obvod trojúhelníku ABC a = 3 cm, strana b = 4 cm a strana c = 5 cm. o = + + = 3 cm 5 cm 4 cm 3 4 5 12 cm A B C Obvod trojúhelníka je 12 cm.

7 Obvod trojúhelníku ABC můžeme určit i graficky: C BA N M c b b a a

8 Narýsuj trojúhelník ABC, jehož strana a má délku a = 4 cm, strana b má délku b = 2 cm strana c = 5 cm. Vypočítej obvod trojúhelníku ABC. Zjisti obvod trojúhelníku ABC graficky. Kontrolu proveď měřením. Porovnej oba výsledky. A B C o = 4 + 2 + 5 = 11 cm b a c

9 Petr si chce vyrobit dřevěný trojúhelník na kulečníkové koule. Když poskládal kulečníkové koule do trojúhelníku, zjistil, že má strany o velikosti: 23 cm, 25 cm a 24 cm. Zjistěte kolik cm dřevěných prkýnek bude Petr potřebovat. o = 23 + 25 + 24 = 72 cm Petr bude potřebovat 72 cm prkýnek.

10 Obrázky: Microsoft Office - Klipart


Stáhnout ppt "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Zuzana Řípová Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Operačního programu Vzdělávání."

Podobné prezentace


Reklamy Google