Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Úvod do učiva občanské výchovy Petr Machala. Dokážete vysvětlit pojmy – občan a občanský? OBČAN: příslušník státu, obce, společnosti má svá práva a povinnosti.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Úvod do učiva občanské výchovy Petr Machala. Dokážete vysvětlit pojmy – občan a občanský? OBČAN: příslušník státu, obce, společnosti má svá práva a povinnosti."— Transkript prezentace:

1 Úvod do učiva občanské výchovy Petr Machala

2 Dokážete vysvětlit pojmy – občan a občanský? OBČAN: příslušník státu, obce, společnosti má svá práva a povinnosti má rovnoprávné postavení s ostatními členy OBČANSTVÍ: příslušnost ke státu Mohou být lidé na obrázcích občany jednoho státu?

3 Víte, co je to čestné občanství? Mohou být lidé na obrázcích stejné národnosti? NÁRODNOST: příslušnost k určité společenské skupině spojuje je tradice, kultura, jazyk, historie, území

4 Víte, co je to výchova? VÝCHOVA: proces záměrného působení na osobnost člověka s cílem dosáhnout pozitivních změn v jejím vývoji

5 Napište, jaký by měl být občan Českého státu. Jaký by měl být Jaký je

6 Pomůže vám k orientaci v otázkách současného i budoucího života Pomůže vám porozumět složitostem života a mezilidským vztahům Povede vás k umění komunikace a schopnosti vést dialog Seznámí vás s vědami: psychologií, politologií, sociologií, právem, etikou, ekonomií, religionistikou, filozofií Proč se budete učit 4 roky občanskou výchovu?

7 Děkuji za pozornost


Stáhnout ppt "Úvod do učiva občanské výchovy Petr Machala. Dokážete vysvětlit pojmy – občan a občanský? OBČAN: příslušník státu, obce, společnosti má svá práva a povinnosti."

Podobné prezentace


Reklamy Google