Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Welcome to Sheringham Vítejte na Sheringham. Sheringham is a popular holiday town situated on the North Norfolk Coast. Our population is about 7000 people,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Welcome to Sheringham Vítejte na Sheringham. Sheringham is a popular holiday town situated on the North Norfolk Coast. Our population is about 7000 people,"— Transkript prezentace:

1 Welcome to Sheringham Vítejte na Sheringham

2 Sheringham is a popular holiday town situated on the North Norfolk Coast. Our population is about 7000 people, but this increases by many 1000s during the summer holiday season. Tourism is our main industry. Sheringham je populární rekreační městečko ležící na severním pobřeží Norfolku. Naše populace je asi 7000 lidí, ale tento se zvyšuje od mnoha 1000s během letních prázdnin. Cestovní ruch je naším hlavním průmyslu.

3 The sandy beaches; a championship golf course; good shops and the steam railway are our biggest attractions. We also have a large indoor swimming pool and leisure complex. The sandy beaches; a championship golf course; good shops and the steam railway are our biggest attractions. We also have a large indoor swimming pool and leisure complex. Písečné pláže, golfové hřiště, dobré obchody a parní železniční jsou naše největší atrakce. Máme také velký krytý bazén a zábavní komplex. Písečné pláže, golfové hřiště, dobré obchody a parní železniční jsou naše největší atrakce. Máme také velký krytý bazén a zábavní komplex.

4 We hope you enjoy your stay. Doufáme, že si svůj pobyt.


Stáhnout ppt "Welcome to Sheringham Vítejte na Sheringham. Sheringham is a popular holiday town situated on the North Norfolk Coast. Our population is about 7000 people,"

Podobné prezentace


Reklamy Google