Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

R OVNICE A NEROVNICE Soustavy nerovnic o jedné neznámé VY_32_INOVACE_M1r0120 Mgr. Jakub Němec.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "R OVNICE A NEROVNICE Soustavy nerovnic o jedné neznámé VY_32_INOVACE_M1r0120 Mgr. Jakub Němec."— Transkript prezentace:

1 R OVNICE A NEROVNICE Soustavy nerovnic o jedné neznámé VY_32_INOVACE_M1r0120 Mgr. Jakub Němec

2 N EROVNICE O JEDNÉ NEZNÁMÉ soustavy nerovnic o jedné neznámé Princip výpočtu soustavy nerovnic o jedné neznámé spočívá v zapsání jednotlivých výpočtů do jednoho výsledku. průnik intervalů Ze všech výsledků jednotlivých nerovnic vytvoříme průnik intervalů (popř. množin). Výsledná množina je výsledkem soustavy. Průnik intervalů známe již z teorie množin. řešení rovnic a nerovnic s absolutní hodnotou V rámci řešené problematiky jsme průnik množin užívali již dříve při řešení rovnic a nerovnic s absolutní hodnotou. V soustavách nerovnic o jedné neznámé se mohou kombinovat nerovnice různých typů (lineární, kvadratická, s absolutní hodnotou).

3 Řešte soustavu nerovnic početně a graficky. Nejdříve vypočteme každou nerovnici zvlášť. Určíme intervaly jednotlivých nerovnic. Určíme průnik intervalů, což je řešení dané soustavy.

4 Řešte soustavu nerovnic početně a graficky. Nejdříve vypočteme každou nerovnici zvlášť. Určíme intervaly jednotlivých nerovnic. Určíme průnik intervalů, což je řešení dané soustavy.

5 Řešte soustavu nerovnic početně a graficky. Nejdříve vypočteme každou nerovnici zvlášť. Určíme intervaly jednotlivých nerovnic. Určíme průnik intervalů. Vidíme, že průnik intervalů neexistuje, výsledkem je tedy prázdná množina.

6 Ú KOL ZÁVĚREM

7 Z DROJE Literatura: CHARVÁT, Jura; ZHOUF, Jaroslav; BOČEK, Leo. Matematika pro gymnázia: Rovnice a nerovnice. 4. vydání. Praha: Prometheus, 2010, 223 s. ISBN 987-80-7196-362-2.


Stáhnout ppt "R OVNICE A NEROVNICE Soustavy nerovnic o jedné neznámé VY_32_INOVACE_M1r0120 Mgr. Jakub Němec."

Podobné prezentace


Reklamy Google